SAD SLAVI PULIŠIĆA! Najbolji igrač Amerike izbacio Iran i POVREDIO SE, a nagrada je OSMINA FINALA (VIDEO/FOTO)
Kristijan Pulišić na utakmici Irana i SAD-a, Foto: EPA/ JOSE SENA GOULAO

MUNDIJAL U KATARU

Ofanzivac Čelsija pogodio u 39. minutu posle centaršuta na peterac kada se zakucao u golmana Azijata i nije mogao da nastavi utakmicu

Objavljeno: 22:31h

U direktnom duelu za drugo mesto grupe B i plasman u osminu finala Svetskog prvenstva u Kataru fudbaleri SAD-a pobedili su Iran 1:0!

Azijatima je za prolazak dalje odgovarao i bod, ali se to nije svidelo najboljem igraču "jenkija" Kristijanu Pulišiću.

Kristijan Pulišić
Kristijan Pulišićfoto: EPA/Neil Hall

Ofanzivac Čelsija u 39. minutu uklizao je sa loptom u mrežu posle centaršuta na peterac, ali se tada zakucao u golmana Bejravanda i povredio se.

Pulišiću su morali da ukazuju pomoć, a nije nastavio utakmicu pošto ga je na poluvremenu zamenio Brenden Aronson.

Pre završetka prvih 45 minuta, Amerikanci su dali još jedan gol u šestom minutu nadoknade, ali je isti poništen Timotiju Vei.

U drugom meču ove grupe, Englezi su obezbedili prvo mesto trijumfom protiv Velsa, a više o tome pročitajte OVDE.