ŠPANCI I NEMCI PODELILI PLEN U SJAJNOM MEČU! Drama u Grupi E, ko će u narednu fazu?
Španija - Nemačka, Foto: EPA-EFE/Ronald Wittek

SP KATAR 2022

Zaslužena podela bodova

Objavljeno: 22:13h

Fudbaleri Španije i Nemačke su remizirali1:1 u drugom kolu Grupe E Svetskog prvenstva u Kataru.

Nemci i dalje imaju šansu za opstanak na Mundijalu uprkos neslavnom meču protiv Japanaca, dok je Španija u znatno boljem položaju. Takođe, i ostala dve selekcije imaju šansu za narednu fazu.

Gledali smo jako sadržajno prvo poluvreme, ali mreže se nisu zatresle, osim poništenog gola Nemaca u finišu.

Međutim, iako su ekipe u većem delu meča bile u egalu, Španci prvi stižu do vođstva.

Strelac je bio Alvaro Morata u 62. minutu meča!

Fudbalska reprezentacija Španije, Fudbalska reprezentacija Nemačke, Svetsko prvenstvo u Kataru

Brza akcija Španije, Alba ga je sjajno pronašao pred golom, napadač Atletika je vešto bocnuo loptu i skrenuo je u mrežu Nojera.

Nemci se nisu predavali, u 73. minutu imali su novu kolosalnu priliku, prvo Filkrug, a onda i Musijala koji je pogodio Simona u ruku i prilika je propala.

Ipak, u 83. stigli su do zasluženog izjednačenja.

Niklas Filkrug, koji minut po ulasku u igru, realizovao je dobru priliku, sa nekoliko metara je snažno šutirao pod prečku gola Španije za konačnih 1:1.

Igrao se šesti minut nadoknade kada su Nemci imali brzu kontru, ali se Španija nekako odbranila i sačuvala bod.