GAKPO DAO NAJBRŽI GOL, KAPITEN VALENSIJA IZJEDNAČIO! Prečka spasila Holandiju protiv Ekvadora (VIDEO/FOTO)
Strelci golova - Ener Valensija i Kodi Gakpo, Foto: EPA/Friedmann Vogel

MUNDIJAL U KATARU

Podela bodova u drugom kolu grupe A Svetskog prvenstva između evropske i južnoameričke selekcije

Objavljeno: 20:54h

Fudbalske reprezentacije Holandije i Ekvadora podelili su bodove u drugom kolu grupe A Svetskog prvenstva u Kataru - 1:1.

"Lale" su povele u šestom minutu kada je Kodi Gakpo postigao najbrži gol na ovom Mundijalu udarcem sa ivice šesanesterca.

Trenutak kada je Kodi Gakpo pogodio za 1:0
Trenutak kada je Kodi Gakpo pogodio za 1:0foto: EPA/Abedin Taherkenareh

Južnoamerička selekcija izjednačila je preko Pervisa Estupinjana u nadoknadi prvog poluvremena, ali je glavni sudija Gorbar poništio pogodak zbog ofsajda.

Tačnije, jedan saigrač levog beka Brajtona markirao je golmana Noperta.

Ipak, Ekvador je došao do izjednačenja u 49. minutu preko kapitena Enera Valensije koji je tako upisao treći pogodak na ovogodišnjem turniru.

Ponovo je u jednoj od glavnih uloga bio je Estupinjan koji je šuitirao, Nopert je odbranio, ali je na odbitak naleteo napadač Fenerbahčea i zatresao mrežu.

Trenutak kada je Ener Valensija savladao Noperta
Trenutak kada je Ener Valensija savladao Nopertafoto: EPA/Friedemann Vogel

Deset minuta kasnije Van Dajk izblokirao je Valensiju, a lopta se odbila do Plate koji je raspalio po istoj i pogodio prečku!

Posle ovog kola, oba nacionalna tima imaju po četiri boda, dok je Senegal na tri posle današnje pobede nad domaćinom Katarom.

Detalj sa utakmice Holandije i Ekvadora
Detalj sa utakmice Holandije i Ekvadorafoto: EPA/ RUNGROJ YONGRIT

Putnici u osmini finala biće poznati 29. novembra, kada od 16 časova Holandija igra protiv Katara, a u drugom duelu sastaju se Ekvador i Senegal.