RIŠARLISON PRIZEMLJIO "ORLOVE"! Srbija PREŽIVELA prvo poluvreme, Brazil u drugom pokazao moć (FOTO/VIDEO)
Magija Rišarlisona za 2:0, Foto: EPA/Ali Haider

MUNDIJAL U KATARU

Tok meča mogli ste uživo da pratite na portalu Espreso.rs

Objavljeno: 22:02h

Bilo je euforije, optimizma, nadanja da će Mitrogol matirati Alisona i doneti slavlje našem narodu od Japana do Argentine, ali...

Fudbalska reprezentacija Srbije preživela je prvo poluvreme, imala 0:0 posle 46 minuta igre, ali je u drugom Brazil dodao gas i pobedio 2:0 u prvom kolu grupe G Mundijala u Kataru.

1 / 22 Foto: EPA/ALI HAIDER

Heroj "karioka" bio je Rišarlison koji je "orlove" spustio na zemlju sa dva gola u 11 minuta i tako pokvario početak na Svetskom prvenstvu.

U 62. minutu savladao je Vanju Milinković-Savića posle odbitka, dok je drugi pogodak u 71. minutu bio pravo akrobatsko delo.

Slavlje Rišarlisona
Slavlje Rišarlisonafoto: EPA/RONALD WITTEK

Izabranici Dragana Stojkovića Piksija nisu imali šut u okvir gola, par puta je Vanja sačuvao svoju mrežu, a Aleks Sandro je u 60. minutu pogodio stativu, a Kazemiro u 80. prečku.

Dragan Stojković Piksi na utakmici Brazila i Srbije
Dragan Stojković Piksi na utakmici Brazila i Srbijefoto: Grigory Sysoev / Sputnik / Profimedia

U narednom kolu 28. novembra od 11 časova rival Srbiji biće Kamerun, dok će Brazil od 17 časova igrati protiv Švajcarske koja je danas u jutarnjem terminu slavila protiv afričke selekcije.

SASTAVI:

Brazil (4-2-3-1): Alison - Danilo, Markinjoš, Tijago Silva, Aleks Sandro - Kazemiro, Paketa - Rafinja, Nejmar, Vinisijus - Rišarlison.

Srbija (3-4-2-1): V.Milinković-Savić - Milenković, Veljković, Pavlović - Živković, Gudelj, Lukić, Mladenović - S. Milinković-Savić, Tadić - Mitrović.

UŽIVO

II POLUVREME

90+7. minut - Kraj utakmice, Brazil je pobedio Srbiju sa 2:0 pred 88.000 gledalaca na stadionu Lusail u prvom kolu grupe G Mundijala u Kataru

87. minut - Gabrijel Martineli zamenio je Rafinju, a četiri minuta ranije Aleksandar Mitrović ustupa mesto Nemanji Maksimoviću

Detalj sa utakmice Brazila i Srbije
Detalj sa utakmice Brazila i Srbijefoto: EPA/Neil Hall

80. minut - Zamalo 3:0, prečka Kazemira!

79. minut - Antoni i Gabrijel Žezus menjaju Nejmara i Rišarlisona

75. minut - Rodrigo menja Vinisijusa Žuniora, dok Lukas Paketa ustupa mesto Fredu

74. minut - GOL! Drugi pogodak Rišarlisona! Ostao je sam kod bele tačke, a onda izveo akrobatski potez i savladao Vanju

71. minut - Odlična šansa za Srbiju! Posle kornera usledila je gužva, Ilić je poslao u peterac, ali sve se završilo udarcem Lazovića daleko preko gola

69. minut - Korner je izveo Tadić, a Pavlović je glavom prebacio gol

Pavlović dolazi do lopte pre Nejmara
Pavlović dolazi do lopte pre Nejmarafoto: EPA/RONALD WITTEK

66. minut - Izašli su Filip Mladenović i Saša Lukić, a ušli Dušan Vlahović i Darko Lazović

64. minut - Sramna odluka sudije Faganija! Kazemiro je udario Tadića, ali je arbitar pokazao žuti karton Saši Lukiću zbog prigovora

62. minut - GOL! Nameštao se Nejmar, šutirao Vinisijus, a Vanja odbranio, ali je na odbitak naleteo Rišarlison

60. minut - Sreća! Aleks Sandro je sa tridesetak metara pogodio stativu

57. minut - Dvostruka izmena u redovima našeg tima. Ivan Ilić menja Nemanju Gudelja, a Andrija Živković ustupa mesto Nemanji Radonjiću

Milenković nadskače Nejmara
Milenković nadskače Nejmarafoto: EPA/Ali Haider

49. minut - Žuti karton dobija Nemanja Gudelj, slobodan udarac za Brazil sa 20 metara. Šutirao je Nejmar, usledio je korner, ali bez opasnosti za naš tim

47. minut - Vanja čupa Srbiju posle svoje greške! Nesmotren pas pravo u Rafinju, ali hvala Bogu, nema gola za Brazil

45. minut - Počelo drugo poluvreme!

I POLUVREME

45+1. minut - Poluvreme na stadionu Lusail bez golova!

35. minut - Odlična akcija Brazila, probao je Rafinja sa desetak metara, ali je Vanja bio siguran na golu

28. minut - Vanja Milinković-Savić! Golman naše reprezentacije izleteo je i došao prvi po loptu pre Vinisijusa koji se sjurio sa levog boka

Odlični Vanja Milinković-Savić
Odlični Vanja Milinković-Savićfoto: EPA/RONALD WITTEK

25. minut - Prvi ozbiljan napad Srbije. Tadić je centrirao sa desnog boka, u srcu peterca bio je Aleksandar Mitrović, ali je Alison prvi pokupio loptu

21. minut - Udarac Kazemira sa 35 metara, bez problema za Vanju

11. minut - Paketa je faulirao Mitrovića prilično grubo i to po desnom stopalu koje je napadač lečio i nije igrao četiri nedelje

Faul Pakete nad Mitrovićem
Faul Pakete nad Mitrovićemfoto: EPA/Neil Hall

6. minut - Sudija Alireza Fagani pokazuje žuti karton Strahinji Pavloviću

Fagani pokazuje žuti karton Pavloviću
Fagani pokazuje žuti karton Pavlovićufoto: EPA/Ali Haider

1. minut - Utakmica je počela

1 / 7 Foto: EPA/Ali Haider