TIBO KURTOA UGASIO SNOVE KANAĐANA! Borjan i ekipa skupo platili promašaje - ništa od iznenađenja
Belgija - Kanada, Foto: EPA-EFE/Ronald Wittek

SP KATAR 2022

Belgijanci su se provukli

Objavljeno: 22:11h

Fudbaleri Kanade nisu uspeli da režiraju novo iznenađenje na Svetskom prvenstvu u Kataru, pošto su poraženi od selekcije Belgije sa 1:0.

Bolje je u meč ušao tim za koji brani Milan Borjan, ali nisu uspeli Kanađani da krunišu konkretnije prvo poluvreme.

Ključni momenat se desio u 10. minutu kada je sudija pokazao na "belu tačku". Alfonso Dejvis je preuzeo odgovornost, šutirao u donji levi ugao, ali nedovoljno dobro. Kurtoa, najbolji golman sveta, zaustavio ga je, a u nekoliko navrata u nastavku je pokazao klasu.

Nastavili su Kanađani sa napadima, ali vrlo moguće oštećeni za još jedan penal.

U momentima inicijative Kanađani, Belgijanci pravo niotkuda stižu do gola u finišu prvog poluvremena.

Tobi Aldervejreld je poslao dugu loptu preko čitave odbrane Kanade, da bi Batšuaji pobegao i maestralnom egzekucijom savladao Borjana.

Kanada je i drugo poluvreme bolje otvorila, ali Belgija u nastavku konsolidovala.

Imali su nekoliko pokušaja da tranzicijom, najčešće preko De Brujnea priprete, ali kao po pravilu Batšuaji nije bio previše ubedljiv u finišu akcija.

Kanada dugo nije imala opasan napad, prvi posle dužeg vremena tek u 79. minutu, kada je Larin, koji je ušao sa klupe, šutirao glavom, ali je Kurtoa još jednom pokazao kakav je golman.

Belgija je do kraja susreta uspela da odbije nalete Kanade, koji su ruku na srce bili sve slabiji, te slavi minimalnim rezultatom 1:0.