ŠESTICA ENGLEZA PROTIV IRANA! Azijati počišćeni već u prvom poluvremenu (VIDEO)
Slavlje fudbalera Engleske, Foto: EPA/NEIL HALL

MUNDIJAL U KATARU

Izabranici Gereta Sautgejta slavili 6:2 u prvom kolu grupe B Svetskog prvenstva

Objavljeno: 20:55h

Fudbalska reprezentacija Engleske na maestralan način počela je Svetsko prvenstvo u Kataru pošto je pobedila Iran sa 6:2 u prvom kolu grupe B.

Azijate je načeo u 35. minutu Džud Belingem, a posao su završili Bukajo Saka u 43. i Rahim Sterling u 45+1. minutu.

Mladi Saka ponovo se upisao u strelce u 62. minutu, a samo tri minuta kasnije smanjio je Mehdi Taremi.

Radost Sterlinga i Sake
Radost Sterlinga i Sakefoto: EPA/NEIL HALL

Markus Rašford u 71. minutu povećao je na 5:1, a samo 60 sekundi ranije ušao je u igri.

Džek Griliš je u 89. doneo 6:1 izabranicima Gereta Sautgejta, ali je Mehdi Taremi u 102. minutu postavio konačan rezultat iz penala drugim pogotkom.

Ova utakmica ostaće i zabeležena zbog 14 minuta nadoknade u prvom poluvremenu (ukazivanje pomoći golmanu Irana zbog povrede) i još 10 minuta dodatnog vremena u drugom delu igre.