VALENSIJA UTIŠAO DOMAĆINA NA OTVARANJU MUNDIJALA! Dva gola kapitena Ekvadora protiv Katara (VIDEO)
Ener Valensija (u sredini) slavi sa saigračima, Foto: EPA/FRIEDEMANN VOGEL

SVETSKO PRVENSTVO u fudbalu

Južnoamerička selekcija pitanje pobednika u prvom kolu grupe A rešila posle prvog poluvremena

Fudbalska reprezentacija Ekvadora pobedila je selekciju domaćina Katar sa 2:0 u prvom kolu grupe A Svetskog prvenstva.

(UŽIVO) OTVORENO SVETSKO PRVENSTVO: Ener Valensija duplirao vođstvo Ekvadora, Kataru preti potop (FOTO)

Južnoamerička selekcija povela je već u trećem minutu, ali je gol kapitena Enera Valensije poništen posle konsultacije sudije Orsata sa VAR sobom.

Mnogi su smatrali da se "gura" domaćin, ali OVDE možete pročitati da je nedozvoljene pozicije bilo i kada.

Slavlje kompletnog tima Ekvadora
Slavlje kompletnog tima Ekvadorafoto: EPA/TOLGA BOZOGLU

Ipak, napadač Fenerbahčea uspeo je potom dvaput da se upiše u strelce do kraja prvog poluvremena.

Prvo je bio precizan u 16. minutu iz opravdano dosuđenog penala kada ga je faulirao golman domaćina, a potom glavom u 31. minutu posle centaršuta.

U drugom kolu Katar će 25. novembra od 14 časova igrati protiv Senegala, a tri sata kasnije rival Ekvadora biće Holandija.