SPEKTAKL JE POČEO: Ekvador slavi Valensiju, Katar neslavno ušao u istoriju - orlovi motivisani pred Brazil (FOTO)
Stadion Al-Bajt, Foto: EPA/Noushad Thekkayil

sp katar 2022

Objavljeno: 00:12h
Završeno
00:00h

Počelo je 22. Svetsko prvenstvo u fudbalu, a domaćin Katar i selekcija Ekvadora su imali tu čast da zaigraju na otvaranju.

Navijači su imali svoj šou, ali se drugog dana takmičenja očekuje dosta dobrog fudbala. Ljubitelji sporta priželjkuju i prvo iznenađenje.

Program će otvoriti meč selekcija Engleske i Irana od 14 časova. Na teren će kasnije Senegal i Holandija od 15 časova, odnosno SAD i Vels od 20 časova.

Reprezentativci Srbije su odradili prvi i trening i imali prvu konferenciju, a moćnu poruku im je poslao Novak Đoković po osvajanju turnira u Torinu.

Sve u svemu, sve je u znaku fudbala.

20:14h

Fudbalska reprezentacija Katara je poražena u prvoj utakmici na otvaranju Svetskog prvenstva od Ekvadora sa 2:0. Domaćin se odmah upisao u istoriju. Ali, onu neslavnu. Katar je prvi domaćin koji je izgubio prvi meč na Svetskom prvenstvu.

18:57h

Fudbaleri Ekvadora pobedili su domaćina Katar sa 2:0 golovima kapitena Enera Valensije na otvaranju Svetskog prvenstva u prvom kolu grupe A.

Slavlje kompletnog tima Ekvadora
Slavlje kompletnog tima Ekvadorafoto: EPA/TOLGA BOZOGLU
18:55h

Katar je napravio haos uoči Mundijala zbog napadača Zvezde. Nudili su mu milione, ali je FIFA sve blokirala.

Segundo Kastilji, Nikola Trajković i Ailton
Segundo Kastilji, Nikola Trajković i Ailtonfoto: Starsport©
18:12h

Selektor Holandije Luj van Gal saopštio da na utakmici protiv Senegala zbog povrede neće računati na važnog igrača.

Fudbalska reprezentacija Holandije
17:48h

Ekvadoru je poništen gol u trećem minutu zbog ofsajda. Svi su misli da se gura Katar kao domaćin, ali objašnjenje da je nedozvoljene pozicije bilo, pročitajte OVDE.

17:34h

Ekvador je već duplirao prednost, ponovo je na scenu stupio Valensija u 32. minutu i Kataru sada već preti potop - 2:0.

Slavlje Enera Valensije (skroz desno) sa saigračima
Slavlje Enera Valensije (skroz desno) sa saigračimafoto: EPA/FRIEDEMANN VOGEL
Izmena: 17:48h
17:16h

Ekvador vodi 1:0 protiv Katara golom kapitena Enera Valensije iz penala u 16. minutu.

Izmena: 17:25h
17:04h

Svetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine zvanično je počelo utakmicom domaćina i Ekvadora, a južnoamerička selekcija povela je 1:0 golom Enera Valensije u trećem minutu.

Intoniranje himni Katara i Ekvadora
Intoniranje himni Katara i Ekvadorafoto: EPA/RONALD WITTEK

Ipak, ništa od pogotka, pošto je Danijele Orsato zbog poziva iz VAR sobe dosudio ofsajd.

16:44h

Reprezentativci Srbije golman Vanja Milinković-Savić i štoper Stefan Mitrović na konferenciji za medije govorili su i o tome da postoji recept za Brazi, prvog rivala na Mundijalu u Kataru.

Vanja Milinković-Savić i Stefan Mitrović
Vanja Milinković-Savić i Stefan Mitrovićfoto: Starsport©
16:22h

Belgijski reprezentativac Romelu Lukaku propustiće prva dva meča na Svetskom prvenstvu u Kataru protiv Kanade i Maroka, prenose belgijski mediji.

Romelu Lukaku
Izmena: 16:25h
16:13h

Šeik Tamim bin Hamad Al Tani je zatvorio ceremoniju, a podsećamo da uskoro, od 17 časova počinje prva utakmica - duel Katara i Ekvadora.

1 / 5 Foto: EPA/Noushad Thekkayil
16:01h

Terenom su prodefilovale sve maskote dosadašnjih Mundijala dok su se čule njihove zvanične pesme.

Onda se sa visine spustila maskota SP u Kataru, a Jung Kok i Fahad Al-Kubaisi su počeli izvođenje pesme "Dreamers" - himne ovog SP.

Ukoliko želite da saznate himne prethodnih Mundijala, koje su izvodili Anastasija, Pitbul, Riki Martin, Šakira, možete pogledati OVDE.

Svetsko prvenstvo u Kataru, Laeb, Maskota SP u Kataru
Izmena: 17:33h
15:58h

Marsel Desaji je uneo pehar SP na teren stadiona Al Bajt. Selektor Srbije Sragan Stojković Piksi je prilikom prvog dolaska u zemlju domaćina aktuelnog Mundijala iskoristio priliku i pipnuo Boginju, a kako je to izgledalo možete videti OVDE.