Nastavlja se srpska sportska rapsodija u Riju: Tijani srebro, Ivani bronza, košarkaši poslali Hrvate kući! (VIDEO)

Rio 12. dan

Sva dešavanja 12. dana na Olimpijskim igrama u Riju mogli ste da pratite u našem "lajv blogu"
Objavljeno: 10:22h

18:01 - Srbi i Hrvati saznali ko ih čeka u polufinalu košarkaškog turnira!

17:56 - Veliki preokret! Dalma Benedek Ružičić je ušla u A finale, pošto joj je uložena žalba prihvaćena! Sjajne vesti za Srbe!

17:46 - Mihail Dudaš je u bacanju kugle ostvario rezultat od 14.23 metra, što znači da je osvojio 742 poena! Ukupno ima 2.524 poena!

17:28 - Evo i prvih loših posledica Davorove zlatne medalje!

17:08- Imamo novi olimpijski rekord. U pitanju je stiplčes, a rekorder je Konseslus Kipruto vremenom od 8:03,28! Uzeo je zlato, srebrni je Evan Džeger, dok je bronzu uzeo Ezekijel Kemboi!

16:42 - Mo Farah je opet preživeo veliki stres, ovog puta u polufinalu na 5.000 metara. Osvajač olimpijskog zlata na 10.000 metara je u toku te trke pao, ali se vratio kao veliki pobednik, dok se i u kvalifikacijama za 5.000 sapleo u poslednjih 200 metara, ali se vratio i završio kao trećeplasirani!

16:33 - Dalma Ružičić Benedek je u B finalu kajakaške trke na 500 metara! Bila je druga najbolja trećeplasirana u polufinalu, ali je Ruskinja Elena Anjušina kao četvrtoplasirana imala bolje vreme od nje, pa se kao "laki luzer" plasirala u A finale!

16:28 - Mihail Dudaš je skočio 7.29 u skoku u dalj i ostvario 883 poena, što znači da je u ukupnom plasmanu 14. sa ukupno 1782 poena! Sledeće na redu je bacanje kugle!

16:20 - Dalma Ružičić Benedek je bila trećeplasirana u svojoj grupi, što znači da čeka da vidi da li će njeno vreme biti bolje od ostalih trećeplasiranih... Ostale su još dve trke.

16:17 - Srpska reprezentativka u atletici Amela Terzić plasirala se u polufinale trke na 800 m na Olimpijskim igrama. Ona je u svojoj grupi bila druga, zahvaljujući boltovskom finišu!

16:00 - Marko Novaković i Nebojša Grujić su ušli u A finale Olimpijskih igara pošto su u polufinalu u svojoj grupi bili treći sa vremenom 32,513 sekundi.

15:22 - Dalma Ružičić Benedek se plasirala u polufinale, iako je bila pretposlednja u svojoj kvalifikacionoj grupi sa vremenom 1:54,048.

15:10 - Tijana Bogdanović debitovala je pobedom na Olimpijskim igrama. Srpska tekvondistkinja je pobedila Patimat Abakarovu 3:2 u rezultatu, u konkurenciji do 49 kilograma. Njena naredna borba bi trebalo da bude oko 20:30.

15:01 - I srpski desetobojac Mihail Dudaš je započeo svoje takmičenje na Olimpijskim igrama. On je u prvoj disciplini - trka na 100 metara osvojio 899 bodova, vremenom od 10,83 sekundi i trenutno je 12. u ukupnom plasmanu

14:52 - Srpski dvosed na 200 metara u kajaku, Marko Novaković i Nebojša Grujić, zauzeli su drugo mesto u svojoj kvalifikacionoj grupi i moraće u polufinalu da se bore za mesto u A finalu.

14:09 - Srpski dvosed na 1.000 metara, Marko Tomićević i Milenko Zorić zauzeli su prvo mesto u svojoj kvalifikacionoj grupi i plasirali se direktno u A finale.