Ovo niko ranije nije uspeo: Mari posle maratona savladao Del Potra i odbranio zlato! (FOTO)

BRITANAC UŠAO U ISTORIJU

Ono što je uradio u Londonu pre četiri godine, uspeo je da ponovi, savladavši Argentinca sa 3:1 u setovima
Objavljeno: 02:07h

Muku je mučio Britanac u svakom gemu prvog seta i jedva na kraju osvojio sa 7:5, dok je u drugom za tačno sat vremena iznenađujuće izgubio sa 6:4.

Onda je rešio da zaigra furioznije i pokaže Argentincu nadmoć, što je i uradio za 37 minuta - 6:2.

A onda drama u poslednjem setu. "Brejkovali" su jedan drugog čak šest puta dok se nije došlo do ključnog trenutka - brejk za Marija pri 5:4 za Delpa.

Izjednačio je Škot i ubrzo došao do 6:5, a onda i konačnih 7:5, odnosno 3:1 u setovima posle nešto više od četiri sata.

On je prvi teniser koji je uspeo da odbrani zlato na Olimpijskim igrama!