PRVI PORAZ RUKOMETAŠICA: Nervoza i granitna odbrana presudile Dragicinim ratnicama! (FOTO) (VIDEO)

ep u rukometu

Objavljeno: 18:03h

Rukometašice Srbije nisu uspele da naprave novi podvig i savladaju selekciju Nemačke u okviru četvrtfinalne grupe na Evropskom prvenstvu!

"Pancerke" su igrale sjajno i zasluženo su odnele trijumf rezultatom 25:19.

Šta ste prvo pomislili kada ste videli ovog člana ŽENSKE reprezentacije Švedske? (FOTO)

OK, znate da Espreso ima aplikaciju. Niste znali da je od danas još bolja!

Već na samom startu meča videlo se da naše devojke neće imati previše šanse - nisu uspevale da stvaraju prilike, a kada bi uspele u tome tu je bila fenomenalna Voltering koja je sa lakoćom čuvala svoju mrežu.

Sve je to unelo nervozu u naše redove i osim Georgijev i Krpež ni jedna naša devojka nije pokazala umeće.

U drugom poluvremenu stvari se nisu drastično promenile - devojke su postigle samo devet pogodaka u nastavku, dok su protivnice igrale perfektno na obe strane terena pa je konačan rezultat bio 25:19.

Srbija je tako ostala na tri boda koliko je i prenela iz preliminarne grupe, dok su se Nemice popele na tabeli i sada imaju četiri boda.

Izabranice Dragice Đurić sledeći meč igraju sa Holandijom u ponedeljak.

Voltering je ukupno sakupila 11 odbrana, a „skinula“ je i jedan od šest sedmeraca, a najefikasnije u nemačkom timu bile su An Hubinger i Svenja Huber sa po četiri postignuta gola.

Tamara Georgijev je sa sedam golova bila najbolji strelac Srbije,a pratila ju je je donekle još Marina Dmitrović sa četiri pogotka.

Sva dešavanja pre, tokom i posle meča možete da pratite uz naš dobro poznati "lajv-blog"!