VETAR I OGROMAN MINUS OBELEŽILI TIMSKO TAKMIČENJE! Uzbudljivo finale na kraju je pripalo Austriji (FOTO)

olimpijske igre u pekingu!

Bronzu je osvojila reprezentacija Norveške

Objavljeno: 10:55h

Skijaška reprezentacija Austrije osvojila je zlatnu medalju u miksu u paralel slalomu na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu.

Austrija je stigla do zlata pobedom protiv Nemačke u finalu. Bronzu je osvojila Norveška, koja je bila bolja od selekcije Amerike za koju je nastupila i Mikaela Šifrin, ali je izgubila tri od četiri trke.

Trke za zlatnu i bronzanu medalju bile su izuzetno uzbudljive jer su odlučene kombinovanim vremenom nakon 2:2 u pobedama.

1 / 3 Foto: Profimedia

Ekipno takmičenje u svom drugom izdanju nakon što je predstavljeno u Pjongčangu 2018. godien pomereno je dan ranije zbog jakog vetra koji je pravio probleme i u nedelju.