CRNA GORA JE PRAVI HIT PRVENSTVA: Plasirali su se u narednu fazu, dok su Slovence poslali kući!

RUKOMET

Senzacija je izostala u tom duelu, ali nije u Debrecinu gde je Crna Gora iznenadila Sloveniju i trijumfom rezultatom 33:32 (16:19) je eliminisala iz daljeg takmičenja.

Slovencima je bilo malo i četiri gola razlike u drugom poluvremenu, "sokolovi" su to dostigli i u poslednja dva minuta prvi put poveli, te došli do trijumfa praktično u poslednjem napadu.

Branko Vujović je bio sjajan sa devet golova, a sedam je postigao Nemanja Grbović.

U ekipi Slovenije Dolenec i Kodrin su imali po šest pogodaka.