SRBIJA NA KRAJU IZBEGLA KATASTROFU: Francuska se revanširala za poraz pre godinu dana, ORLOVI LETE KUĆI!

evropsko prvenstvo u rukometu

Kompletan tok meča mogli ste pratiti na portalu Espreso

Objavljeno: 23:24h

Rukometna reprezentacija Srbije je poražena od Francuske sa 29:25 i tako je završila svoje takmičenje na Evropskom prvenstvu.

Francuska je bila bolja tokom celog toka meča, a veliku podršku je dobila i od svog golmana Vensana Žerara koji je za prvo poluvreme sakupio 10 odbrana. Tako da je posle prvih 30 minuta meča na semaforu stajalo 16:7.

Srbija se malo konsolidovala u nastavku i na kraju uspela da smanji prednost Francuske i izgubi sa prihvatljivom razlikom 29:25.

Rukometna reprezentacija Srbije

Izbaranici Tonija Đerone su ovim porazom izgubili sve šanse da se nađu u drugom krugu i ovde se njihova priča na Evropskom prvenstvu završava.

Najefikasniji u našem timu je bio Bogdan Radivojević sa sedam golova, po četirir su dali Lazar Kukić i Mijajlo Marsenić.

Francusku je predvodio Mae sa šest golova, pet je upisao Mem, dok je četiri dao Min.

II POLUVREME

59. minut - Lazar Kukić je pogodio i tako ublažio poraz Srbije. 25:29

55. minut - Bogdan Radivojević pogodio sa 7 metara. 21:29

53. minut - Min pogodio 18:27

51. minut - Pardan je odbranio Kukiću.

50. minut - Lagard je isključen.

46. minut - Len postiže novi gol. 15:23

43. minut - Novi gol Šotića. 14:22

42. minut - Nai pogađa sa 7 metara. 12:22

Rukometna reprezentacija Srbije, Rukometna reprezentacija Francuske

41. minut - Nova kontra Srbije i novi gol Marsenića. 12:21

39. minut - Ponovo brani Žerar, a pogađa Kunku. 11:21

37. minut - Evo gola se levog krila, Mladen Šotić 11:19

36. minut - Marsenić za -8 10:18

35. minut - Darko Đukić pogađa sa sedam metara. 9:18

33. minut - Žerar beleži novu odbranu.

31. minut - Kukić pogađa na stratu drugog dela utakmice. 8:17

I POLUVREME

29. minut - Posle odbrane upisao je i gol Ivanišević. 7:16

28. minut - Posle 11 minuta, Srbija postiže pogodak. 6:16

27. minut - Francuska je na +10. 5:15

26. minut - Ponovo je precizan Mae. 5:14

24. minut - Žerar brani kao nikad do sada, več je sakupio 10 odbrana. 5:13

22. minut- Novi gol Kentana Maea, Srbija u veoma teškoj situaciji. 5:12

20. minut - Prvi gol Nikole Turna, Francuska ima najveću prednost. 5:11

18. minut - Žerar upisao sedmu odbranu, Francuska igra sjajno. 5:10

16. minut - Francuzi imaju najveću prednost na meču, pogodio je Mem. 4:9

15. minut - Brani Cupara, tajm aut Srbija. 4:8

13. minut - Isključen je Nikola Karabatić.

12. minut - Kentan Mae več ima četiri gola. 4:7

11. minut - Orbović je isključen zbog faula nad Karabatićem.4:6

10. minut - Veliku razliku pravi Žerar, koji je za dva minuta upisao četiri odbrane. Napokon ga je probio Pešmalbek. 4:6

9. minut - Mogla Srbija do vođstva, ali je dobro odbranio Žerar, da bi u sledećem napadu Mae ponovo vratio prednost Francuskoj. 3:4

7. minut - Radivojević iz sedmerca izjednačuje rezultat. 3:3

6. minut - Cupara nastavlja tamo gde je stao protiv Hrvatske, skida zicer Fabregasu. 1:3

3. minut - Kakav gol Borzaša, bomba, prvi gol Srbije.1:2

1. minut - Francuzi otvaraju utakmciu sa 2:0, prvo je pogodio Mem, a potom Len.

Orlovima je potrrebna pobeda od minimum dva gola razlike, ili u slučaju da postignu više od 26 golova, onda je dovoljan bilo koji trijumf. Dok u slučaju remija bi se napravio krug.

Srbija je tokom dana prema pisanju medija bila na pragu da za ovaj meč ima na terenu i Petra Nenadića, ali je na kraju odlučeno da ipak on neće biti učesnik ove utakmice. Što znači da će Srbija imati deficit na desnom krilu, zbog odsustva Petra Đorđića zbog korone.

Ono što nas može ohrabriti je to što Toni Đerona od kada je seo na klupu naše reprezentacije imao dobra iskustva sa Francuzima. Pre skoro godinu dana, Srbije je na svom terenu uspela da savlada Trikolire, dok su u Kreteju igrali nerešeno, pa se nadamo da bi neki takav ishod mogao da se ponovi.

Utakmica je na programu od 20.30 i Pik areni u Segedinu.

Sudijski dvojac dolazi iz Litvanije, u pitanju su Mažeika i Gatelis.