PUNO NABOJA - SJAJNA RUKOMETNA PREDSTAVA! SRBIJA HRABRO "PALA" PROTIV HRVATA! FALILO JE MALO SREĆE I SNAGE!
Rukometna reprezentacija Srbije, Foto: Starsport©

eVROPSKO PRVENSTVO U RUKOMETU

Sjajna rukometna predstava viđena je na meču Srbija – Hrvatska 20:23.

Objavljeno: 22:15h

„Kaubojima“ je ova utakmica značila – biti ili ne biti, da su izgubili mogli su da se oproste od nastavka takmičenja.

Imali su zašto Hrvati da strepe s obzirom da je veliki deo meča Srbija bila više nego konkurentna.

Sjajne odbrane, puno naboja, bez štednje ni na jednoj ni na drugoj strani. Veliki deo prvog poluvremena gledali smo i rezultatsku klackalicu.

Ipak pred sam istek pola sata igre, dve tehničke greške „Orlova“ čine da Hrvati odlaze na poluvreme sa dva gola prednosti – 11:9.

U drugom poluvremenu, naši momci su u nekoliko navrata imali priliku da uhvate priključak i meč dovedu u neizvesnu završnicu. Ipak, posle dobrih poteza, činjene su i naivne greške koje su nas na kraju i koštale pobede.

Ukoliko smemo da tražimo manu u hrabroj igri "Orlova" to je manjak korišćenja levog krila.

Hrvati su imali pet golova prednosti nekoliko minuta pred kraj meča, ali se naši nisu predavali zbog gol razlike koja na kraju može da bude značajna. Na kraju meča Srbija - Hrvatska 20:23.

U ponedeljak Srbija igra protiv Francuske od 20.30. Meč odluke!

Rukometna reprezentacija Srbije

KRAJ MEČA:

Tok:

58. - 60. minut: Hrvati postižu sa gola na gol. Iako je ostalo minut ipo do kraja i pet golova prednosti za Hrvate, borimo se za gol razliku

57. minut: Orbović postiže gol za Srbiju - 18:21

55. minut: Radivojević sa sedam metara siguran. Imamo dva minuta igrača više!

53. minut: Golovi na obe strane - 16:20. Brzi golovi nam trebaju i sigurne odbrane

50. minut: Dva minuta je Srbija igrala sa igračem manje - 19:15. Cupara brani i ostavlja nadu. Potom Cupara uspeva da odbrani i kontru Hrvata!

47. minut: Kukić je promešao odbranu Hrvata i postigao gol za 15:17

45. minut: Kukić koristi brz centar nakon gola Hrvata sa igračem manje

43. minut: Sada mi imamo igrača prednosti. Šansa za priključak!

42. minut: Gol sa igračem manje! Nema predaje! Poklonjen gol Hrvatima!

41. minut: Đukić sa sedam metara pogađa za Srbiju! Dva minuta igrač manje za Srbiju, a potom i sedmerac za Hrvate - 12:15

39. minut: Fali nam gol! Čupić sa pozicije krila donosi tri gola prednosti Hrvatima!

37. minut: Martinović iz kontre uspeva da zatrese mrežu Srbije!

36. minut: Sedam odbrana zabeležio je golman Srbije Cupara!

33. - 35. minut: Brani Cupara sjajno! Borzaš iz koraka - 10:11! Martinović brzo vraća dva gola prednosti Hrvatima! Kukić uspeva da izbori dva minuta igrača više za Srbiju. Brza dešavanja u kratkom vremenu! Đukić postiže gol za naše - 11:12

31. minut: Nisu uspeli ni naši ni Hrvati da dođu do gola na početku drugog dela meča

30. minut: Kraj I dela meča - 9:11

Fantastičan rukomet. Ono što je najvažnije Srbija je konkurentna na ovom meču i sve zavisi od naše reprezentaije. Dva gola prednosta Hrvata, deulje da je zbog pada koncentracije u poslednja dva napada pred poluvreme.

29. minut: Lučin iz kontre uspeva da savlada Cuparu! Nakon greške Orbovića lak poao za Hrvate - 9:10. Cindrić donosi dva gola prednosti Hrvatima 9:11

28. minut: Cindrić koji je tek preležao korona virus donosi izjednačenje Hrvatima

27. minut: Lazar Kukić donosi prednost Srbiji - 9:8!

26. minut: Marsenić se sjanjno postavlja u odbrani. Srbija ima priliku da dođe do prednosti

24. minut: Četvrti gol za Radivojevića za izjednačenje! Cupara brani! Nova prilika da dođemo do prednosti!

22. minut: Cindrić uspeva da realizuje brzu akciju Hrvata, za novu prednost 7:8!

20. minut: Prvi sedmerac za Hrvate - Cupara brani Čupiću

18. minut: Marsenić donosi prednost Srbiji! Sjajna, strpljiva igra naših momaka! Vodimo 7:6! Jaganjac uspeva da savlada Cuparu za izjednačenje!

17. minut: Radivojević koristi prvi sedmerac na meču! Uz to dva minuta igrač više za naše momke - 6:6!

15. minut: Borzaš ima BOMBU u desnoj ruci - 5:6! Cupara brani, lopta opet za Hrvate!

14. minut: Orbović postiže gol za smanjenje prensoti. Hrvati opet sa igračem manje. Primamo gol sa igračem manje!

12. minut: Pasivi napad je pretio Hrvatima! Odbrana Cupare se ponovo odbila u ruke "kauboja". Martinović pogađa za 3:5

11. minut: Bogdan Radivojević postiže novi gol za Srbiju. Koristimo krila što je odlično! 3:4

10. minut: Odlična odbrana Srbije! Jelinić dobija prvo isključenje za Hrvate.

8. minut: Pešić na golu Hrvatske beleži prvu odbranu na meču - 2:4

7. minut: Hrvati menjaju odbranu, igraju 5-1. Idemoooo! Ilić baca cepelin za Radivojevića! NBA akcija krila Srbije! 2-3

5. minut: Marsenić postiže prvi gol za Srbiju na meču - 1:3

4. minut: Čupić dva od dva sa desnog krila - 0:2. Prvi napad "Orlovi" su išli na trošenje vremena zbog dva igrača manje

3. minut: Čupić je lako iskoristio višak sa krilne poziije za 0:1

2. minut: Igrač manje za Srbiju. Sudije su vratile loptu Hrvatima, naši još nismo imali napad. BORZAŠ ISKLJUČEN! Dva igrača manje za Srbiju!

1. minut: Cupara se zagreva! Odlična odbrana, lopta se odbija u aut, još jedan napad za Hrvatsku. Bez realizacije! U odbrani je ključ pobede. Marsenić isključen na dva minuta. Odluka sudija nakon gledanja VAR.a

- Izabranici Tonija Đirone i dalje ne mogu da računaju na Abutovića, Ilića i Milosavljeva, dok u sastavu Hrvatske neće biti najboljeg igrača Domagoja Duvnjaka.

"Kauboji" su do sada mnogo uspešniji, pošto su "Orlovi" jedinu pobedu upisali još 2012. godine u polufinalu kontinentalnog šampionata u Beogradu.

Ovog puta Srbija dočekuje meč u boljoj poziciji, posle pobede nad Ukrajinom u 1. kolu (31:23), dok je Hrvatska poražena od Francuske (27:22).