OVO JE DOKAZ DA SE SRPSKI RUKOMET VRAĆA NA PRAVO MESTO: Orlovi u prvom kolu Euro-a razmontirali Ukrajince!

evropsko prvenstvo

Kompletan tok utakmice mogli ste pratiti putem portala Espreso

Objavljeno: 19:36h

Rukometna reprezentacija Srbije pobedila je Ukrajinu sa 31:23 u prvom kolu Evropskog prvenstva u Mađarskoj i Slovačkoj.

Srbija je tokom celog toka meča imala prednost i diktirala tempo meća, na poluvremenu je bilo 17:11, dok je u drugom delu meča ta prednost se samo povećavala, da bi u jednom momentu bila i dvocifrena 28:17.

Na kraju su Srpski rukometaši malo spustili gas i utakmica je završena sa 31:23.

Rukometna reprezentacija Srbije

Ovo je fenomelana starta Evropskog prvenstva za Srbiju, znajući kakve su probleme imali pre dolaska u Mađarsku, ali se to na ovoj utakmici nije osetilo.

Najefikasniji u timu koji je sa klupe predvodio Toni Đerona je bio Lazar Kukić sa sedam pogodaka, pet je dodao Bogdan Radivojević, dok je Darko Đukić četiri puta poslao loptu u mrežu.

Kod Ukrajinaca se istakao Horiha sa šest golova, a Kasai je sao tri.

Sledeću utakmicu Srbija igra u subotu kada će se u derbiju kola sastati sa Hrvatskom, dok će Ukrajina na megdan Francuzima.

II POLUVREME

57. minut - Nije pogodio Đorđić, odbrana golmana Ukrajinaca. 31:21

55. minut - Sjajan gol Orbovića, Srbija održava veliku prednost. 31:20

53. minut - Cupara beleži svoju novu odbranu. 29:18

49. minut - Bogdan Radivojević postiže četvrti gol na meču. 28:17

46. minut - Posle sjajne odbrane, Đorđić je video da je gol Ukrajine prazan i uspeo je to i da iskoristi. 25:16

1 / 3 Foto: EPA/Tibor Illyes

44. minut - Presekao je pas Đorđić, otvorio kontru, potom uposlio Pešmalbeka kome nije bilo teško da postigne drugi gol na utakmici. 24:16

40. minut - Milosavljević donosi najveću prednost Srbiji. 23:14

37. minut - Darko Đukić i drugi put pogađa sa 7 metara. 21:14

35. minut - Sjajna akcija Sretenovića koji je dao pas na crtu gde je bio Marsenić, a on je savladao golmana Ukrajinaca. 20:13

33. minut - Golčina Sretenovića! 19:12

32. minut - Turčenko je šutem sa zemlje savladao danas sjajnoh Bomaštara.

31. minut - Srbija postiže 18. gol, Lazar Kukić sedmi put poslao loptu u mrežu.

Srpski rukometaši su imali velikih problema sa korona virusom tokom priprema, ali su u Segedin stigli u dobrom raspoloženju.

Ovo će biti prvi susret Srbije i Ukrajine.

Sa Srbijom se u grupi još nalaze Hrvatska i Francuska.