TREĆA POBEDA U SEZONI: Norveški skijaš pobedio u superveleslalomu koji je vožen u Val Gardeni (FOTO)
Aleksander Omot Kilde superveleslalom Val Gardena 2021. godina, Foto: Profimedia

DOMINIRA U BRZINSKIM DISCIPLINAMA

Aleksander Omot Kilde osvojio je prvo mesto ispred Matijasa Majera i Vinsenta Krihmajera

Objavljeno: 15:10h

Norveški skijaš Aleksander Omot Kilde pobednik je današnjeg superveleslaloma koji je u okviru Svetskog kupa vožen u u Val Gardeni.

Kilde je do treće pobede u ovogodišnjem izdanju Super kupa stigao rezultatom 1:25,91 minuta. On je prethodno, početkom decembra, slavio u superveleslalomu i spustu.

1 / 2 Foto: Profimedia

Drugo mesto osvojio je Austrijanac Matijas Majer koji je za 0,22 sekunde bio sporiji od pobednika, dok se na treći stepenik pobedničkog postolja popeo njegov sunarodnik Vinsent Krihmajer sa zaostatkom od 0,27 sekundi.

Vodeći u generalnom plasmanu Svetskog kupa je i dalje Švajcarac Marko Odermat sa 453 boda, drugi je Majer sa 390, a treći Kilde sa 329 bodova.