HRABRA SRBIJA PREPUSTILA POBEDU OLIMPIJSKIM ŠAMPIONKAMA! Utakmica za ponos, ali nedovoljna za ulazak u završnicu SP

svetsko prvenstvo

Ženska rukometna reprezentacija Srbije ispustila je pobedu i iznenađenje u drugom kolu, druge faze Svetskog prvenstva. Francuskinje su na kraju slavile 22:19

Objavljeno: 19:41h

Posle velikih uzbuđenja i odlične igre, Srpkinje su poražene od Olimpijskih šampionki - Francuskinja.

Ovim porazom, Srbija je izgubila šanse za osvajanje jednog od prva dva mesta u Grupi 1 druge faze takmičenja, samim tim je ostala i bez šansi za ulazak u četvrtfinale, kolo pre kraja druge faze takmičenja.

Naše devojke su odigrale odličan meč, i sve vreme bile egal sa protivnikom.

Pet napada pred kraj meča izabranice selektora Bregara imale su priliku da odu na +2, ali nisu uspele da pogode mrežu Francuskinja.

Fenomenalna na golu Srbije bila je Jovana Risović. Ovom partijom svakako cela Srbija može da bude ponosna, iako ostaje žal jer je pobeda bila na dohvat ruke.

Za dva dana Srbija igra meč sa Slovenijom.

TOK MEČA:

30. minut: Francuskinje sa sedmerca stavljaju tačku na ovaj meč -KRAJ 22:19.

27. minut: Tamara Radojević ne uspeva da pogodi sa sedam metara

26. minut: Francuska vodi. Fali nam gol! 18:19

25. minut: Jovana Risović heroj ovog meča, kako god se završio!

23. minut: Zadi donosi izjednačenje Francuskinjama 18:18

22. minut: Jovana Risović briljira! Čista kontra Francuskinja odbranjena od strane našeg golmana!

21. minut: Liščević pravi minijaturu za 18:17

20. minut: Fopa sa pivotske pozicije za izjednačenje 17:17

18. minut: Sjajna odbrana Srbije! Protraćen napad naših, ali potom odlično postavljanje u odbrani, Francuskinje prave faul u napadu.

15. minut: Novi napad za Srbiju! Sudije su podigle ruku za "pasivan napad" Stoiljković je šutirala od golmana i stativu lopta odlazi u aut! Sedmerac za naše - Radojević tri od tri sa penala -17:16

12. minut: Srbija ponovo vodi! Tublan uzvraća golom sa krila

11. minut: Tamara Radojević u nemilosti Francuskinja! Dva minuta igrač više za Srbiju!

9. minut: Uspele su naše da spreče brzi centar Francuskinja, nakon gola kojim Srbija ponovo vodi!

8. minut: Žuti karton dobija selektor Srbije Bregar! Risović nastavlja gde je stala nakon prvog poluvremena

6. minut: Gol za gol se igra 13:14 za Francuskinje! Stoiljković donosi izjednačenje. Četvrti gol na meču!

4. minut: Španci sve više naginju ka Francuskinjama. Umesto sedmerca pored isključenja, Srbija je morala da se brani!

3. minut: Za tri minuta četiri gola reprezentacije Francuske za 12:13

2. minut: Španske sudije "nisu videle" faul u napadu Srbije, pa su time pogurale Francuskinje do izjednačenja. Dobro, nema predaje. Idemo dalje!

1. minut: Golom Francuskinje otvaraju drugo poluvreme. Greška u napadu i već se istopila prednost - 12:11

poluvreme:

30. minut: Raste prednost Srbije - Agbaba pogađa 12:9

29.minut: GOLLL Stamenić sa krilne pozicije za dva gola prednosti + igračica manje!

27. minut: Vodi Srbija - Vukajlović sa bekovske pozicije! Prvo isključenje, potom i sedmerac za Francuskinje! RISOVIĆĆĆ!

25. minut: Još jedna maestralna odbrana Jovane Risović! A potom još jednom uspeva da sačuva svoju mrežu!

23. minut: Radojević!!! Gol za izjednačenje!

21. minut: Janušević iz kontre! Tu smo - 8:9!

20. minut: Sjajana Risović! Odlična odbrana! Janušević požrtvovano hvata loptu ispred Francuskinja!

19. minut: Stamenić postiže deseti gol na šampionatu - 7:9

18.minut: Valentini dobija isključenje na dva minuta

17. minut: Stoiljković treći gol. Međutim Francuskinje koriste brzi centar i vraćaju dva gola prednosti. Potom i kontra za - 6:9

14. minut: Raspoložena Jovana Risović na golu Srbije! Nakon nove greške u napadu, novi gol za selekciju Francuske 4:6

13. minut: Risović ponovo uspeva da sačuva svoju mrežu, na drugoj strani Kojić neprecizna

12. minut: Radojević sa sedam metara vraća Srpkinje rezultatski u utakmicu

10. minut: Sreća na našoj strani. Iz nove kontre, Francuskinje pogađaju stativu

9. minut: Stoiljković pogađa mrežu Francuskinja i prekida njihovu seriju

8. minut: Sa tri vezane kontre Francuskinje dolaze do prednosti. Potom i sedmerac koji Francuskinje realizuju - 2:5

6. minut: Minho iz kontre donosi izjednačenje - 2:2. Potom još jedna kontra za prvu prednost Francuskinja

4. minut: Fopa uspeva da probije bedem koji su postavile naše reprezentativke 2:1

3. minut: Brani Risović, Francuskinje bez gola u prvom napadu. Nikčević sa pivotske pozicije za 2:0

1. minut: Sedmerac i isključenje - Radojević pogađa za 1:0

Srbija je u grupnoj fazi pobedila Poljsku i Kamerun,a izgubila od Rusije. U prvom meču druge faze pobedile su reprezentaciju Crne Gore sa 27:25.

Francuskinje su ostvarile sve četiri pobede. Savladale su u grupi Angolu, Sloveniju i Crnu Goru, a u prvom meču druge faze i Poljsku sa 26:16.

- Reprezentacija Srbije mora da pobedi večeras da bi se plasirala među osam najboljih. Odličan skor od tri pobede i jednog poraza ništa ne znači našim devojkama