SLAVLJE ZLATA ZA PAMĆENJE: Štefanek nosio Zuraba na rukama, vikali "Srbija, Srbija!" (VIDEO)

veselo

Datunašvili je u avgusti osvojio i bronzanu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju

Naturalizovani Gruzin, koji brani boje Srbije u rvanju, Zurab Datunašvili, osvojio je u nedelju titulu prvaka sveta u rvanju u kategoriji do 87 kilograma.

Posle bronze na Olimpijskim igrama u Tokiju, Zurab je na fenomenalan način zaokružio takmičarsku godinu svetskim zlatom.

Zurab je u finalu savladao Belorusa Maskeviča sa 9:1, a nakon što je osvojio titulu usledilo je veliko slavlje.

Tu se pridružila i delegacija Rvačkog saveza Srbije, među njima i Davor Štefanek, olimpijski šampion u rvanju iz Rija.

Upravo je na rukama Štefaneka i rvača Perice Dimitrijevića, Zurab završio nakon osvojene titule. Šampiona su tako nosili kroz hodnik uz uzvike "Srbija, Srbija".

Zurab za Srbiju inače nastupa od 2020. godine, nakon što je zbog sukoba sa gruzijskom rvačkom federacijom odlučio da napusti svoju matičnu reprezentaciju, nakon što ga je predsednik Rvačkog saveza Gruzije udario šipkom u glavu.