PRAVDA JE ZADOVOLJENA, SRBIJA JE U FINALU!!!! Neverovatan trijumf sa pet isključenih igrača!!! (FOTO)

OLIMPIJSKE IGRE, POLUFINALE

Kompletan tok meča mogli ste pratiti na našem portalu

Objavljeno: 17:50h

Vaterpolo reprezentacija Srbije braniće olimpijsku zlatnu medalju, pošto je savladala Španiju u polufinalu sa 10:9.

Vaterpolo reprezentacija Srbije, Andrija Prlainović, Branislav Mitrović

Najefikasniji u selekciji Srbije bio je Dušan Mandić sa tri gola, Strahinja Rašović i Filip Filipović postigli su po dva gola. U Španiji bolji od ostalih bili su Alberto Munaris, Rodjer Tahulj i Blaj Malarah sa po dva gola.

Srbija je dobro ušla u meč i prvu četvrtinu je dobila sa 2:0, golovima Filipovića i Andreje Prlainovića. Španija je u nastavku zaigrala bolje i vodila sve do same završnice. Čudna sudijska odluka donela je Španiji prednost 8:6.

Do izjednačenja Srbija je stigla golom Stefana Mitrovića na blizu dva minuta pre kraja meča, a zatim je usledio neverovatan finiš. Španija je ponovo došla do prednosti, nakon čega je Mandić izjednačio na 9:9, a Filipović 26 sekundi pre kraja doneo pobedu Srbiji 10:9.

Srbija će u finalu igrati protiv Grčke u nedelju od 9.30.

ČETVRTA ČETVRTINA:

KRAJ UTAKMICE!!!!! SRBIJA SE PLASIRALA U FINALE OLIMPIJSKIH IGARA U TOKIJU!!!!!!!!!! KAKAV MEČ I NA KRAJU VELIKA POBEDA PROTIV ŠPANIJE 10:9!!!!

8' GOOOOOOOOOOLLLLLL!!!!! Filipović donosi prednost Srbiji 10:9.

Filip Filipović

7' Aleksić je isključen, a Tahuljo vraća prednost Španiji 8:9. Mandić pogađa sa igračem više, Srbija ponovo izjednačuje na 9:9.

6' Ostali smo i bez Duška Pjetlovića koji je kao i Prlainovič završio meč zbog tri isključenja. Stefan Mitrović izjednačuje 8:8.

4' Srbija je ostala bez važnog igrača u napadu. Prlainović se neće vraćati u igru zbog tri isključenja. Rumunski sudija je posle pregleda snimka doneo odluku da je španski igrač postigao gol 6:8. Mandić pogađa sa igračem više, Srbija je na gol zaostatka 7:8.

3' Rašović postiže prvi gol u poslednjem delu meča 6:7.

TREĆA ČETVRTINA:

8' Evo napokon gola za Srbiju, Strahinja Rašović je strelac za kraj treće četvrtine 5:7.

7' Još jednom je Španija pogodila sa igračem više 4:7.

6' Nikako da izjednačimo, Španija koristi igrača više 4:6.

4' Na polovini treće četvrtine nema golova, rezultat je i dalje 4:5 za Španiju.

2' Odlična odbrana Srbije sa igračem manje, ostaje 4:5.

DRUGA ČETVRTINA:

8' Nismo treći put na utakmici uspeli da se odbranimo sa dva igrača manje, Munariz je ponovo strelac 3:5. Jakšić je pogodio, Srbija je postigla gol sa dva igrača više, posle prvog poluvremena Španija vodi 4:5.

6' Konačno gol Srbije u drugoj četvrtini, pogodio je Dušan Mandić.

5' Španija odlazi na +2, Felipe Perone je strelac.

4' Potpuni preokret Tahuljo dovodi Španiju u prednost 2:3.

3' Srbija je pala u odbrani, Španija izjednačuje na 2:2.

1' Munariz postiže prvi gol za Španiju i smanjuje na 2:1.

PRVA ČETVRTINA:

8' GOOOOOLLLLL!!!!!!!!!!!! Andrija Prlainović povećava prednost Srbije na 2:0 i postavlja konačan rezultat prve četvrtine.

7' GOOOOOOLLLL!!!!! Srbija prva stiže do prednosti, iskoristili smo igrača više, a strelac je bio Filip Filipović.

5' Lazić nije uspeo da realizuje igrača više, ostaje 0:0.

4' Srbija se sjajno odbranila sa igračem manje.

3' Još jedna briljantna odbrana Branislava Mitrovića, mreže još uvek miruju.

2' Srbija nije iskoristila prvog igrača više na utakmici.

1' Prvi napad u polufinalu ima reprezentacija Španije. Nisu uspeli da iskoriste napad, Mitrović je upisao prvu odbranu na susretu.

Vaterpolo reprezentacija Srbije igra protiv Španije meč za plasman u finale Olimpijskih igara.

Igrači koje sa klupe predvodi Dejan Savić pokušaće da se osvete za poraz koji su doživeli u prvom kolu turnira kada je Španija bila bolja 13:12.

Do polufinalnog duela Srbija je stigla pobedom protiv Italije 10:6, dok su Španci u četvrtfinalu nadigrali Sjedinjene Američke Države12:8.

Pobednika meča Srbija - Španija u finalu očekuje reprezentacija Grčke koja je u prvom polufinalu pobedila Mađarsku 9:6.