NIŠTA OD ZLATA: Amerikanke bile bolje od naših devojaka - SLEDI BORBA ZA BRONZU!

ajmo devojke!

Prvi počufinalni meč između Srbije i SAD-a uživo možete pratiti na našem portalu

Objavljeno: 07:41h

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije nije danas uspela da se plasira u finale Olimpijskih igara u Tokiju, pošto je u polufinalu izgubila od selekcije SAD sa 0:3 u setovima (19:25, 15:25, 23:25).

Američki tim je bio ubedljiviji, a odbojkašice Srbije su samo u trećem setu uspele da se primaknu i učine utakmicu neizvesnijom.

U ekipi Srbije najefikasnija je bila Tijana Bošković sa 19 poena. Mina Popović dodala je šest, a Milena Rašić pet poena.

U ekipi SAD najefikasnije su bile Andrea Drus sa 17 i Džordan Larson sa 15 poena.

Amerikanke su bile ubedljive u prvom setu, lako su dolazile do poena. U završnici su povele sa 24:15, srpski tim je popravio igru u bloku i vezao četiri poena, ali više od toga nije mogao pa je selekcija SAD povela u meču posle 25 minuta.

Odbojka

Selekcija SAD dobro je počela i drugi set, povela je sa 4:1, a srpski tim uspeo je da izjednači na 4:4. Posle toga Amerikanke su brzom i dobrom igrom bile u prednosti, izmedju tri i pet poena. Američki tim je u završnici imao i devet razlike, (23:14), a drugi set dobio je blokom Foluke Akinradevo na Tijani Bošković.

Američke odbojkašice povele su u trećem setu sa 7:2, ali je srpski tim posle toga zaigrao bolje i prišao na 12:13. Uspele su posle toga američke odbojkašice da zaustave Srbiju i vrate prednost koja se kretala izmedju tri i pet poena razlike.

Odbojka

Srpski tim je u završnici prišao na poen zaostatka, 21:22, ali posle toga nikako nije uspevao da izjednači. Amerikanke su iskoristile drugu meč loptu i plasirale se u finale posle sat i 20 minuta igre.

U drugom polufinalu igraju Brazil i Južna Koreja.

III Set

23:25 - Amerikanke idu u finale, našim devojkama ostaje borba za bronzu.

16:20 - Loše, loše, veoma loše, u bezizlaznoj situaciji se nalaze srpske odbojkašice.

13:16 - Ne mogu nikako da dođu do izražaja naše odbojkašice, iz greške u grešku srljaju.

12:13 - Velika borba u trećem setu, približe se izabranice Zorana Terzića na poen zaostatka, ali ne mogu do preokreta, još uvek.

8:9 - Drže se Srpkinje, uspostavile su bolji ritam i ovo izgleda dosta bolje i pored zaostatka, samo da nije kasno.

2:5 - Ništa od ruke ne ide našim devojkama

II Set

15:25 - Amerika blizu pobede

14:22 - Najverovatnije je rešen i drugi set u korist Amerikanki.

12:16 - Teška sitacija za Srpkinje, izgleda da su se oprostile i od drugog seta.

11:14 - I dalje predost ima SAD, ali se čini da su naše devojke konolidovale igru, a predvodi ih Tijana Bošković.

6:9 - Održavaju amerikanke tri razlike, moramo bolje.

3:3 - Loš početak drugog seta naših odbojkašica, ali je Tijana Bošković postigla poen i smanjila prednost, nakon čega je usledila greška Amerikanki, po još jedan poen plave čete - IDEMO DEVOJKE!

I Set

19:25 - Prvi set pripada SAD, ali ovo je tek početak, IDEMO DEVOJKE!

12:19 - Amerikanke sve bliže osvajanju prvog seta-

10:16 - Ništa ne ide od ruke našim odbojkašicama.

8:13 - Velika prednost za američke odbojkašice, ali ništa još nije gotovo.

5:6 - Drže se Srpkinje, ne dopuštaju Amerikankama da se odlepe rezultatski.

2:4 - Preokrenuo je SAD

2:2 - Dobro su otvorile naše devojke meč i povele sa 2:0, međutim Amerikanke su stigle do izjednačenja.

Meč je počeo, prve serviraju naše devojke!