JOVANINO ZLATO OBELEŽILO OVAJ DAN: Velika pobeda vaterpolista u polufinalu, poraz odbojkašica i košarkašica!

Tokio 2020

Sva dešavanja sa Igara u Tokiju možete uživo pratiti na našem portalu

Danas su na programu polufinala u ekipnim sportovima, a Srbija se bori na tri fronta.

U 06.00 časova nastupaju odbojkašice, koje igraju sa SAD, a isti rival čeka košarkašice od 06.40.

U 12.50 na scenu stupaju vaterpolisti, koji će se boriti sa Španijom, koja ih je savladala na premijeri turnira.

Pored ekipnih sportova, svoj debi će imati i srpska karatiskinja Jovana Preković, koja je među glavnim kandidatima za odličja u kategoriji do 61 kilograma.

Ona će izaći na borilište oko 05.30 časova, a u grupnoj fazi je očekuju četiri borbe.

Eventualno polufinale je na programu u 13.05, a finale je u 13.40.

Ovo je bilo sve današnjeg dana u Tokiju:

Loše je počelo, porazima odbojkašica i košarkašica, ali se sjajno završilo pobedom vateropolista i zlatom Jovane Preković.

To je sve sa ovog zlatnog dana, ostala su još samo dva.

Budite i sutra sa nama, pozdrav!

TOK TAKMIČENJA

15:58 - Odbojkašice Srbije igraće za bronzanu medalju protiv Južne Koreje koja je u polufinalu izgubila od Brazila 3:0.

15:52 - Štafeta Italije osvojila je zlatnu medalju u trci 4x100 metara u muškoj konkurenciji. Italijani su do zlata stigli u vremenu 37.50.

15:32 - Jamajka je potvrdila dominaciju u sprinterskim disciplimana kod atletićarki pošto je štafeta 4x100 metara stigla do zlatne medalje.

15:23 - Jovani Preković uručena je zlatna medalja. Drugi put u Tokiju čula se himna Srbije.

Jovana Preković

14:50 - Košarkašice Srbije igraće za bronzanu medalju protiv Francuske u subotu od 9 časova. Domaći Japan bio je bolji u drugom polufinalu od Francuske 87:71.

14:38 - Srbija je stigla do novog zlata u Tokiju. Jovana Preković postala je olimpijska šampionka u karateu!!!!!!!!!

14:32 - Počela je finalna borba Jovane Preković.

14:04 - Karatistkinja Jovana Preković plasirala se u finale Olimpijskih igara!!!!!

13:58 - Jovana Preković u ovim momentima bori se za plasman u finale, na polovini borbe vodi sa 1:0.

13:54 - Vaterpolisti Srbije plasirali su se u finale Olimpijskih igara u Tokiju posle velikog preokreta i pobede protiv Španije 10:9.

13:25 - Srbija gubi protiv Španije posle tri četvrtine 5:7, ostalo je još osam minuta nade za preokret i plasman u finale.

13:20 - Nije dobro, na poluvremenu Srbija gubi od Španije 4:5.

13:02 - Srbija vodi posle prve četvrtine 2:0.

12:50 - Počeo je polufinalni meč u vaterpolu između Srbije i Španije.

12.00 - Međunarodna biciklistička unija (UCI) suspendovala je danas sportskog direktora Biciklističkog saveza Nemačke Patrika Mostera do kraja godine zbog uvreda na rasnoj osnovi tokom takmičenja na Olimpijskim igrama u Tokiju.

11:43 - Britanske biciklistkinje Kejti Arčibald i Laura Keni osvojile su danas zlatnu medalju u disciplini medison na Olimpijskim igrama u Tokiju

11:23 - Italijanska atletičarka Antonela Palmisano osvojila je danas olimpijsko zlato u Tokiju, u brzom hodanju na 20 kilometara.

10:15 - Vaterpolisti Grčke prvi su finalisti Olimpijskih igara u Tokiju pošto su danas pobedili selekciju Mađarske sa 9:6 (2:1, 1:1, 2:2, 4:2).

09:20 - Srpski rvač Zarub Datunašvili stigao je u Beograd i izneo utiske posle osvojene bronzane medalje na Olimpijskim igrama u Tokiju.

09:08 - Kubanski bokser Hulio la Kruz osvojio je danas zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju u teškoj kategoriji, pošto je pobedio Rusa Muslima Gadžimagomedova

08:28 - Jovana Preković kao prva u svojoj grupi ide u finale. Ona je bila bolja i od Egipćanke Dijane Lofti.

08:12 - Kraj utakmice, Amerikanke su dobile naše devojke 79:59. Srbija će igrati za bronzu!

07:44 - SRBIJA IMA SIGURNU MEDALJU - Jovana Preković je pobedila sve tri suparnice i obezbedila polufinale, što je doelo sigurnu bronzu. U sledećem meču će se boriti za bolju poziciju pred polufinale - IDEMO JOKO!

07:33 - I u drugom meču je Jovana slavila. Njen naredni susret je 16. po redu i to protiv Anite Serogine iz Ukrajine

7:30 - Odbojkašice Srbije su poražene od selekcije SAD sa 3:0 u setovima, i time su izgubile šansu da se bore za zlato. Naše devojke će za bronzu igrati sa slabijim iz polufinalnog duela Južna Koreja - Brazil.

07:21 - Poluvreme: Visoka prednost za Amerikanke, naše devojke u problemu 41:23.

07:02 - 25:12 vode Amerikanke protiv naših košarkašica nakon prvih 10 minuta

06:50 - 2:0 u setovima za Amerikanke

06:41 - Međunarodni olimpijski komitet (MOK) saopštio je danas da je dvojicu trenera iz beloruskog tima izbacio sa Olimpijskih igara u Tokiju, pošto su pokušali da vrate kući atletičarku Kriscinu Cimanuskaju

06:31 - Takmičarke SAD osvojile su danas zlatnu medalju u odbojci na pesku na Olimpijskim igrama u Tokiju, pošto su u finalu pobedile dvojac iz Australije sa 2:0 u setovima (21:15, 21:16).

06:30 - Prvi set je pripao Amerikankama

06:10 - Jovana je prošla prvu prepreku Marokanku Sadimi i to u fantastičnoj borbi, ona je na osam sekundi pre kraja uputila ipon i došla do velike pobede! Bravo Joko, idemo!

06:00 - Srpkinje su počele pohod na veliko finale - IDEMO DEVOJKE!

05:50 - Čekamo početak i naših odbojkašica u polufinalu sa SAD.

05.00 - Očekujemo nastup Jovane Preković koja je jedini predstavnik Srbije u karateu na Olimpijskim igrama. I velika je nada u osvajanje medalje, jer se ne zna broja najsjajnijih odličja koja je osvojila prethodnih godina na svetskim i evropskim prvenstvima i Gran prijevima.

04:45 - Poljski atletičar David Tomala osvojio je danas zlatnu medalju u brzom hodanju na 50 kilometara na Olimpijskim igrama u Tokiju.