LOŠ DAN SRPSKIH SPORTISTA: Francuska ima mnogo razloga za slavlje, ređaju se olimpijski rekordi (FOTO)

Tokio 2020 - UŽIVO

Sva dešavanja sa olimpijskih takmičenja danas mogli ste uživo pratiti na našem portalu

Objavljeno: 18:54h

Posle odličnih rezultata u sredu, nadamo se nastavku dobrih vesti iz Tokija.

Program takmičenja naših olimpijaca od 2.30 otvara kajakaš Stahinja Stefanović u trci kajaka jednoseda na 200 metara.

Nakon toga, u 3.19 na programu je polufinale K1 - 500 za žene, gde će se takmičiti naša Milica Novaković.

Takođe, na atletsku stazu će izaći Armin Sinančević koji će se nadmetati u finalu bacanja kugle.

TOK TAKMIČENJA:

17.02 - Odbojkaši Francuske plasirali su se u finale pošto su u polufinalnom meču pobedili Argentinu sa 3:0 (25:22, 25:19, 25:22).

U subotu će za zlato igrati protiv Rusije, dok će se istog dana za bronzu boriti Brazil i Argentina.

15:46 - Kakava dan kada je reč o atletici. Pao je još jedan olimpijski rekord, ovoga puta to je učinio Damian Vorner koji je u desetoboju sakupio ukupno 9.018 bodova.

15:34 - Odbojkaška reprezentacija Francuske pobedila je Argentinu 3:0 (25:22, 25:19, 25:22) i na taj način plasirala se u finale gde će igrati protiv reprezentacije Brazila.

14:47 - Francuska je savladala Sloveniju 90:89 i plasirala se u finale košarkaškog turnira u Tokiju.

Košarkaška reprezentacija Francuske

14:45 - Američka atletičarka Keti Nadžot osvojila je danas zlatnu medalju u skoku s motkom na Olimpijskim igrama u Tokiju. Ona je u finalu skočila 4,90 metara i na taj način postala treća Amerikanka koja je stigla do olimpijskog zlata, u ovoj disciplini.

14:11 - Kenijac Abel Kipsang postavio je novi olimpijski rekord u polufinalnoj trci na 1.500 metara.

14:03 - Stiven Gardiner sa Bahama osvojio je zlatnu medalju u trci na 400 metara u vremenu 43.85.

Stiven Gardiner

13:54 - Finale Olimpijskih igara u Tokiju između ženskih fudbalskih reprezentacija Kanade i Švedske pomereno je zbog visokih temperatura za petak u 21 čas po lokalnom vremenu. Meč za zlatnu medalju će se, umesto planiranih 11 časova ujutru i Nacionalnog stadiona u Tokiju, igrati u večernjem terminu na stadionu u Jokohami.

13:45 - U toku je drugi polufinalni meč u konkurenciji košarkaša. Posle prvog poluvremena Slovenija vodi protiv Francuske 44:42.

12:17 - Fudbalerke Sjedinjenih Američkih Država osvojile su danas bronzanu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju pošto su pobedile Australiju sa 4:3.

Ženska fudbalska reprezentacija Amerike, Ženska fudbalska reprezentacija Australije

11:54 - Rukometaši Francuske plasirali su se danas u finale Olimpijskih igara u Tokiju, pobedivši selekciju Egipta sa 27:23.

Rukometna reprezentacija Francuske

11:49 - Italijanski atletičar Masimo Stano osvojio je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju, u disciplini 20 kilometara brzim hodom.

10:01 - Vaterpolistkinje Sjedinjenih Američkih Država pobedile su u polufinalu pobedile Rusiju sa 15:11.

9:46 - Kineskinja Coan Hunčan osvojila je danas olimpijsko zlato u Tokiju, u skokovima u vodu sa tornja 10 metara. Srebrnu medalju osvojila njena sunarodnjakinja Čen Jujsi, dok je bronza pripala Australijanki Melisi Vu.

08:49 - Odbojkaši Rusije plasirali su se danas u finale Olimpijskih igara u Tokiju pošto su pobedili aktuelne prvake Brazil sa 3:1 (18:25, 25:21, 26:24, 25:23).

08:35 - Italijanski atletičar Lamont Marsel Džejkobs, koji je osvojio olimpijsko zlato na 100 metara, nosiće zastavu Italije na ceremoniji zatvaranja Olimpijskih igara u Tokiju.

07:57 - Košarkaši SAD savladali su Australiju rezultatom 97:78 u okviru prvog polufinalnog meč na Olimpijskim igrama.

07:02 - Američka kajakašica Nevin Harison osvojila je danas zlatnu medalju disciplini K1 200 na Olimpijskim igrama u Tokiju. Ona je do zlata stigla rezultatom 45,932 sekundi.

06:46 - Australijanac Kigan Palmer osvojio je danas zlatnu medalju u disciplini skejtpark na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Palmer je slavio rezultatom 95,83 poena.

06:29 - Portugalski atletičar Pablo Pikardo osvojio je danas zlatnu medalju u troskoku na Olimpijskim igrama u Tokiju. Pikardo je do zlata stigao sjajnim skokom od 17,98 metara u trećoj seriji.

06:12 - Hans Parkment sa Jamajke osvojio je zlato u trci na 110 metara s preponama sa vremenomod 13.04 sekunde.

05:40 - Četvrto mesto za Milicu Novaković u B finalu i ukupno 12. pozicija u trci K1 500m.

05:26 - Treće mesto u B finalu je zauzeo kajakaš Strahinja Stefanović što je 11. mesto u K1 200m.

05:13 - U poslednjoj seriji Armin je prestupio i završio takmičenje na semoj poziciji.

05:04 - Prestup Sinančevića u petoj seriji.

04:55 - U četvrtoj seriji, Armin je bacio 20.44.

04:44 - Još jedan prestup Sinančevića.

04:30 - Armin je prestupio u drugoj seriji, za sada je na petom mestu.

04:19 - Ženske ekipe Sjedinjenih Američkih država i Australije plasirale su se danas u finale olimpijskog turnira u Tokiju u odbojci na pesku.

04:16 - Sinančević je bacio 20.89 metara i nalazi se posle prvog hica na trećem mestu. AJDE ARMINE!

03:41 - Čekamo finale u bacanju kugle gde će nastupiti naš Armin Sinančević.

03:22 - Srpska kajakašica Milica Novaković zauzela je treće mesto u svojoj kvalifikacionoj grupi, pošto je u foto finišu za dlaku od nje bila bolja Australijanka Alis Vud.

03:10 - Kanadski takmičar u desetoboju Demijen Vorner postavio je rekord u trci na 110 metara sa preponama.

03:00 - Čekamo trku Milice Novaković na 500 metara u jednosedu.

02:45 - Nemački plivač Florijan Velbrok osvojio je danas zlatnu medalju u maratonu na 10 kilometara na Olimpijskim igrama u Tokiju. Velbrok je trku isplivao za sat, 48 minuta i 33,7 sekundi i tako osvojio svoje drugo odličje u Tokiju pošto se prethodno okitio bronzom u trci na 1.500 metara.

02:30 - Srpski kajakaš Strahinja Stefanović nažalost nije prošao u A finale u trci na 200 metara u jedosedu.

02:00 - Za pola sata se očekuje polufinale trke na 200 metara u jednosedu, gde će nastupiti naš Strahinja Stefanović.