NEMAC POTVRDIO DOMINACIJU: Najbrži u pluvačkom maratonu!

Tokio 2020

Nemački plivač Florijan Velbrok osvojio je danas zlatnu medalju u maratonu na 10 kilometara na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Velbrok je trku isplivao za sat, 48 minuta i 33,7 sekundi i tako osvojio svoje drugo odličje u Tokiju pošto se prethodno okitio bronzom u trci na 1.500 metara.

Mađar Krištof Rašovski je kroz cilj prošao sa 25,3 sekunde zaostatka za pobednikom, dok je bronza pripala Italijanu Gregoriju Paltrinijeriju koji je za 27,4 sekunde bio sporiji od Nemca.

I za Italijana je ovo druga medalja na Igrama u Tokiju, pošto je osvojio srebro na 800 metara slobodnim stilom.