ZDELAR POSLEDNJI U B FINALU: Četvrto mesto za Milicu Novaković

rezultati

Zlatnu medalju u ovoj disciplini osvojila je Novozelndjanka Lisa Karington

Objavljeno: 06:01h

Srpska kajakašica Milica Novaković zauzela je danas četvrtu poziciju u B finalu jednoseda na 200 metara na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Ona je trku završila za 40,527 sekundi, a isti rezultat imala je i Kanadjanka Mišel Rasel.

Zlatnu medalju u ovoj disciplini osvojila je Novozelndjanka Lisa Karington s vremenom 38,120, srebro je pripalo Terezi Porteli iz Španije, dok se na poslednji stepenik pobedničkog postolja popela Ema Jorgensen iz Danske.

Srpski kajakaš Bojan Zdelar zauzeo je danas poslednje, osmo mesto u B finalu jednoseda na 1.000 metara na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Zdelar je B finale izveslao za 3:31,689 minuta.

Zlatnu medalju u ovoj disciplini osvojio je Madjar Balint Košas s vremenom 3:20,643, dok je srebro pripalo njegovom sunarodniku Adamu Vargi koji je za 1,788 sekundi bio sporiji od pobednika.

Na treći stepenik pobedničkog postolja popeo se Portugalac Fernando Pimetra koji je trku završio za 3:22,478.