ŠPANOVIĆKA U FINALU - Košarkašice Srbije u četvrtfinalu, neverovatni atletski rezultati (FOTO)
Marko Jevtović, Foto: Profimedia

olimpijske igre, 10. dan

Sva dešavanja mogli ste pratiti na portalu Espreso

Desetog dana Olimpijskih igara u Tokiju u centru pažnje srpske javnosti su nastupi Ivane Španović, Nine Radovanović, stonotenisera i košarkašica.

Rano jutros, Ivana Španović je skokom sezone (tačno 7 metara) osvojila prvo mesto u kvalifikacijama i plasirala se u finale skoka udalj.

Finale je na programu u utorak u 3.50.

Ubrzo potom, Nina Radovanović je opet nastupila u muva kategoriji za bokserke, ali je poražena u četvrtfinalu od Tajvanke Hsjao-ven Huong.

Od 7.30 do 11.30 stonoteniseri Srbije su vodili veliku bitku u osmini finala turnira za timove, a rival im je bio favorizovani Brazil, šesti nosilac.

I pored odličnog otpora, na kraju su doživeli poraz 2:3 u pobedama.

Košarkašice u 14.00 očekuje poslednji meč grupne faze protiv Južne Koreje. Pobeda im osigurala drugo mesto i četvrtfinale, s obzirom da je Španija pobedila Kanadu i osvojila prvo mesto.

TOK TAKMIČENJA:

17:46 - Muška odbojkaška reprezentacija Argentine napravila je senzaciju i savladala Sjedinjene Američke Države 3:0 (25:21, 25:23, 25:23) u direktnom duelu za plasman u četvrtinale.

Odbojkaška reprezentacija Argentine, Odbojkaška reprezentacija Amerike

16:20 - Ekvadorska dizačica tegova Nejsi Dahomes osvojila je danas zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju u kategoriji do 76 kilograma.

15:47 - KRAJ - POBEDA 65:61!

15:42 - Drama - na 90 sekundi do kraja naše devojke vode samo pola koša 62:61!

15:23 - Još deset minuta do kraja vodimo 50:44!

15:13 - Koreja dolazi do izjednačenja 40:40!

14:53 - Markus Džejkobs je svetski prvak u najvećoj disciplini olimpijskih igara sa rezultatom 9.80!

14:45 - Poluvreme - Imamo vođstvo 32:24!

2:36 - Julimar Rohas Venecuelanka je oborila SVETSKI REKORD u troskoku, star više od 20 godina! 15.67 M!

2:29 - Vodi Srbija 25:15!

14:21 - Plus sedam za naše devjke posle prvih 10 minuta 17:10!

14:7 - Pravimo razliku 9:1!

14:00 - Počele košarkašice - IDEMO DEVOJKE!

13:34 - Kineski atletičar Bintjan Su i Amerikanac Roni Bejker ostvarili su najbolji rezultat u polufinalu trke na 100 metara na Olimpijskim igrama u Tokiju

13:26 - Čekamo početak košarkaške utakmice između naših devojaka i Južne koreje!

12:28 - Dankinja En-Mari Rindom osvojila je danas zlatnu medalju u jedrenju u klasi laser na Olimpijskim igrama u Tokiju.

12:12 - Slovenija na krilima Dončića savaldala i moćnu Španiju 95:87!

11:58 - Nemački teniser Aleksandar Zverev je osvojio zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Vitor Išij

11.33 - Nažalost, Levajac nije iskoristio pet set lopti, četiri vezane, i izgubio je i treći set 12:14.

Brazil je sa 3:2 u ukupnom rezultatu prošao u četvrtfinale. Srbija je pružila sjajan otpor, ali završila takmičenje.

11.21 - Organizatori Olimpijskih igara u Tokiju pokrenuli su danas istragu zbog žurke u parku u kojoj su učestvovali sportisti u Olimpijskom selu.

11.20 - identičnim rezultatom Išij je dobio i drugi set.

11.14 - Išij je dobio prvi set 11:6.

11.06 - Češke teniserke Barbora Krejčikova i Katerina Sinijakova osvojile su zlatnu medalju u dublu pošto su u finalu pobedile Švajcarkinju Belindu Benčić i Viktoriju Golubić posle dva seta, 7:5, 6:1.

11.04 - Kalderano je ipak dobio peti set 11:8 i izjednačio rezultat između Srbije i Brazila na 2:2.

Žolt Pete
Žolt Petefoto: Profimedia

Pete je poveo sa 3:1 u odlučujućem setu, pa se našao u zaostatku 4:9. Stigao je na 8:9, ali nije mogao do preokreta.

Peti, odlučujući meč počinje vrlo brzo. Dimitrije Levajac (19) igra protiv Išija.

10.52 - sjajno je Pete odigrao i završnicu četvrtog seta i isti takođše rešio u svoju korist 11:9. Sledi odlučujući peti set.

Žolt Pete

10.42 - Pete se ne da - uzeo je treći set 11:9.

10.30 - ubedljiv je bio Brazilac u drugom setu - 11:4.

10.24 - Kalderano je iskoristio treću set loptu (11:9) i poveo sa 1:0 protiv Žolta Petea.

Marko Jevtović

10.13 - posle velike drame u petom setu, Jevtović je pobedio 15:13 i vrati prednsot Srbiji - 2:1 u mečevima. Sledi duel Petea i Kalderana.

10.07 - Kineskinja Ši Tinmao osvojila je danas zlatnu medalju u skokovima u vodu sa odskočne daske tri metra.

9.57 - Brazilac je izjednačio na 2:2 u setovima. Četvrti je dobio 11:6. Sledi peti, odlučujući.

9.49 - Cuboi je smanjio na 2:1 u setovima - 11:7 je dobio treći set.

9.37 - francuski bokser Murad Alijev je napravio pravu scenu nakon što je diskvalifikovan u borbi sa Britancem Klarkom.

Boks

Prvo je vikao kako je on pravi pobednik, a onda sedeo u uglu ringu u znak protesta zbog sudijske odluke.

9.36 - istim rezultatom Jevtović je dobio i drugi set, vodi sada 2:0.

9.22 - Marko Jevtović je dobio prvi set protiv Cuboija - 11:8.

9.18 - Košarkaška reprezentacija Argentine plasirala se u četvrtfinale, pošto je pobedila Japan sa 97:77 (26:16, 20:22, 19:15, 32:24), u utakmici trećeg kola Grupe C.

9.16 - dvojica gruzijskih džudista osvajača srebrnih medalja su izbačeni sa OPI jer su prekršili kovid-protokol!

9.10 - ipak je Kalderano vezao poslednjih šest poena, dobio peti set 11:5 i pobedio sa 3:2 u setovima. Ukupno je u meču Srbije i Brazila 1:1.

8.58 - Dimitrije je izgubio naredni set 11:5, ali četvrti opet dobio na razliku (12:10) i 2:2 je u setovima. Peti će odlučiti o pobedniku.

Dimitrije Levajac

8.39 - Devetnaestogodišnji Levajac je uzvratio i izjednačio na 1:1 u setovima. Iskoristio je treću set loptu nakon što se igralo na razilku - 13:11.

8.24 - Levajac je izgubio 8:11 prvi set singla protv Kalderana.

8.12 - napadom Petea, Srbija je iskoristila drugu meč loptu (11:8) i pobedila brazilski dubl 3:1, a povela u osmini finala 1:0. Predstoji duel Dimitrija Levajca u singlu...

8.02 - Brazilci su smanjili na 2:1 u setovima. Treći set su dobili rezultatom 11:8.

7.51 - opet su stonoteniseri preokrenuli u finišu seta i od 7:9 stigli do 11:9. Žolt Pete je bio posebno impresivan. Srbija vodi 2:0 protiv brazilskog dubla naturalizovanih Azijata.

7.43 - Jevtović i Pete su sjajnom završnicom stigli do vođstva u setovima 1:0, prvi su dobili rezultatom 11:7.

7.36 - stonoteniserski dubl Marko Jevtović - Žolt Pete počeo je prvi meč osmine finala protiv Brazila.

6.33 - Špankinje su pobedile Kanadu 76:66 pa bi se srpske košarkašice pobedom nad J.Korejom domogle drugog mesta u ovoj grupi.

4.58 - muška američka i ženska australijska štafeta na 4x100 m u plivanju osvojile su zlatne medalje.

Ema Mekion, Ema MekKion

Kejlebu Dreselu je ovo već peto zlato u Tokiju, a Emi MekKion sedma medalja ukupno.

Nina Radovanović

4.31 - Nina Radovanović je završila svoj odličan nastup u Tokiju. Znatno viša Tajvanka Hueng je sa 5:0 pobedila i prošla u polufinale.

Ivana Španović

3.28 - Ivana Španović je osvojila prvo mesto u kvalifikacijama u skoku udalj. Skok od tačno sedam metara je njen najbolji rezultat ove sezone.