AMERIKANKA POREKLOM IZ LAOSA OSVOJILA ZLATO: Sunisa Li je olimpijska prvakinja u višeboju!

oi, 7. dan

Prethodno je Sunisa Li osvojila srebro u ekipnom takmičenju

Američka gimnastičarka Sunisa Li osvojila je danas zlatnu medalju u višeboju na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Li je ukupnim rezultatom 57.433 bila bolja od Brazilke Rebeke Andrade, koja je ostvarila rezultat 57.298, i na taj način postala peta Amerikanka zaredom koja je osvojila zlato u toj kategoriji.

Sanisa Li osvojila je u utorak i ekipno srebro u sportskoj gimnastici, gde je sa reprezentacijom Sjedinjenih američkih država završila iza Rusije.

Sunisa Li

Ruskinja Angelina Meljnikova, koja je bila deo te zlatne ekipe, u današnjem višeboju osvojila je bronzu.

Amerikanka Simon Bajls nije imala priliku da brani zlatnu medalju osvojenu u Riju 2016. godine, jer se u sredu povukla sa takmičenja "da bi zaštitila svoje mentalno zdravlje".

Ona je finale u višeboju posmatrala sa tribina.