MINIMALAN PORAZ VATERPOLISTA NA STARTU: Opet su kobni bili Španci!

olimpijske igre, vaterpolo

Sva dešavanja sa utakmice mogli ste pratiti uživo na blogu Espresa

Objavljeno: 12:38h

Vaterpolo reprezentacija Srbije krenula je u odbranu olimpijskog zlata duelom sa selekcijom Španije, po mnogima prvim favoritom olimpijskog turnira u Tokiju, i doživela poraz 12:13.

"Delfini" sad imaju pet uzastopnih poraza od današnjeg protivnika, a dva su bila posebno bolna - u četvrtfinalima Svetskog, pa Evropskog prvenstva 2019. i 2020. godine.Ipak, Srbija je slavila u pet utakmica sa Špancima na OI.

Utisak je da je ova grupa kvalitenija od A grupe jer su pored Srbije i Španije u njon Hrvatska, Crna Gora, Australija i Kazahstan.

Crnogorci su sa 15:10 pobedili Australiju u prvom meču grupe.

Sastav Srbije: Gojko Pijetlović, Dušan Mandić, Nikola Dedović, Sava Ranđelović, Strahinja Rašović, Duško Pijetlović, Đorđe Lazić, Milan Aleksić, Nikola Jakšić, Filip Filipović, Andrija Prlainović, Stefan Mitrović (Branislav Mitrović je ostao van tima zbog pravila da je samo 12 igrača dozvoljeno za utakmice).

TOK MEČA:

IV ČETVRTINA:

8. minut - Jakšić je zaradio isključenje u samom finišu napada, ali smo se odbranili posle tajm-auta Španaca. Sada je Savić zatražio predah za savetovanje igrača. Poslednji napad nije realizovan i Španci su sačuvali loptu do kraja - 12:13.

7. minut - na isti način su uzvratili Španci posle iksljučenja Aleksića i vratili dva gola prednosti preko Fernandesa. Filipović je uzvratio "projektilom" - 12:13.

6. minut - Pijetlović je izborio igrača više, a Jakšić se otvorio i iskoristio dodavanje - 11:12.

5. minut - odbranio je Penedo tek drugi pokušaj Prlainovića, a Unaris ponovo bio koban posle igrača više - 10:12.

3. minut - Unaris je iz teške pozicije s desne strane savladao Mitrovića - 10:11.

1. minut - Unaris je sa velike daljine zatresao prečku, u brzoj kontri isplivao je Rašović i izjednačio - 10:10.

III ČETVRTINA:

8. minut - Mandić je bio dobar u odbrani, a Savić zatražio tajm-aut za poslednju akciju u trećoj četvrtini. Španci su pročitali akciju, ostalo je 9:10.

8. minut - Stefan Mitrović je iznudio igrača više, a brzom akcijom smo smanjili preko Jakšića - 9:10.

7. minut - ponovo su Španci stekli dva gola prednosti - 8:10.

6. minut - Perone je golom završio brzu kontru - 8:9.

5. minut - Ranđelović je zaradio treće isključenje i završio utakmicu. Srećom, Španci su pogodili samo stativu s igračem više.

4. minut - Mandić je iznudio igrača više pa sjajno proigrao debitanta Lazića koji je upisao svoj drugi gol - 8:8.

1. minut - Pijetlović je golom završio brzu akciju, onda smo se odbranili od igrača više - 7:8.

II ČETVRTINA:

8. minut - Sanauha je vratio prednost "crvenoj furiji". Odbranjen je udarac Strahinje Rašovića u napadu s igračem više, pa smo u poslednjoj sekundi primili još jedan gol - 6:8.

6. minut - Filipović je vratio prednost, ali opet su Španci pogodili sa spoljne pozicije - 6:6.

5. minut - Tohulj je brzo izjednačio posle drugog isključenja Ranđelovića- 5:5.

4. minut - Lazićev gol je priznat posle korišćenja VAR-a, Srbija prvi put vodi - 5:4.

1. minut - ponovo Španci realizuju igrača više. Ali isto čine "delfini" preko Mandića - 4:4.

I ČETVRTINA:

8. minut - nije bilo golova do kraja četvrtine.

7. minut - Ranđelović je uplivao i sproveo loptu u mrežu za novo izjednačenje - 3:3.

6. minut - Unariz je brzo kaznio malu rupu u odbrani - 2:3.

5. minut - odbranili smo se sa igračem manje ovog puta, a onda je Mitrović na asistenciju Filipovića izjednačio - 2:2.

3. minut - dobili su rivali dva igrača više ovog puta, i vratili prednost - 1:2.

2. minut - Pijetlović je izjednačio preciznim udarcem - 1:1.

1. minut - Španci su osvojili loptu i imaju prvi napad, dobili su igrača više i iskoristili ga preko Ortege - 0:1..

Filip Filipović je istakao da očekuje veliku borbu i neizvesnost tokom čitavog turnira.

- Jaki su , ušli su u krug favorita za medalje i pripadaju grupi zemalja koji takođe mogu da pobede svakoga. Ovo je prvenstvo po tome karakterstično, veliki broj reprezentacija se nada medalji. I mi smo u toj grupi, znamo šta nam je cilj. Ulazimo u svaku utakmicu sa istim žarom i samo o tom meču razmišljamo. Trudićemo se da damo sve od sebe i verujem da će početak biti uspešan - rekao je kapiten.