DELFINI POTOPILI ŠPANCE: Juniori bolji od Francuza!

Međunarodni vaterpolo turnir

Treće mesto pripalo je juniorskoj selekciji Srbije

Reprezentacija Srbije je pobednik turnira Srbija 2021. U najboljoj utakmici na turniru pobeđena je Španija posle preokreta. Selektor Savić je ponovo izmešao sastav, pa nisu igrali Đorđe Lazić i Nikola Jakšić, a ceo meč je sa klupe gledao Milan Aleksić, dok su u vodi bili i Đorđe Vučinić i Radomir Drašović.

Španija je tri četvrtine imala prednost, nekoliko puta i dva gola razlike. U poslednjem delu je Srbija zaigrala mnogo bolje, povela golom Vučinića za 10:9 a posle izjednačenja Granadosa sa dva pogotka obezbedila pobedu.

Treće mesto pripalo je juniorskoj selekciji Srbije, koja je u drugom meču, pojačana Lazićem i Jakšićem, pobedila Francusku 10:7, uz sjajnu partiju i pet golova Marka Radulovića, odnosno golmana Vladimira Mišovića, koji je sakupio 14 odbrana.

Prednost iz prve četvrtine je konstantno rasla, a u finišu trećeg dela je sve bilo rešeno.

Srbija 1 – Španija 12:10 (1:3, 4:2, 4:4, 3:1)

Bazen SRC “Milan Gale Muškatirović”. Sudije: Raković i Putniković. Igrač više. Srbija 10 (4), Španija 9 (5). Peterci: Srbija 3 (1).

SRBIJA: G. Pijetlović, Mandić 3, Dedović 2, Ranđelović 1, Rašović , D. Pijetović, Vico, Aleksić, Drašović, Filipović 3, Prlainović, S. Mitrović 1, B. Mitrović, Vučinić 2. Selektor: Savić.

ŠPANIJA: Lopez Pinedo, Munariz 3, Granados 2, Sanahuja 1, De Toro 1, Larumbe 1, Famera, Fernandez, Taul 1, Perone, Malarač, Bustos 1, Agire, Baroso. Selektor Martin.

Srbija 2 – Francuska 10:7 (3:2, 3:2, 3:2, 1:1)

Bazen SRC “Milan Gale Muškatirović”. Sudije: Virijević i Jovančević. Igrač više: Srbija 2 7 (1), Francuska 15 (2). Peterci: Srbija 2 1 (1), Francuska 2 (1)

SRBIJA 2: Mišović, Branković, Stanojević, Pljevančić, Lazić 2, Velkić, Radulović 5, Martinović, Milojević, Tanasijević, Jakšić, Radović 1, Vujnić, Bućan 2. Savezni trener: Stevanović.

FRANCUSKA: Duboa, Sodadie, M. Verno 1, Lepoen, Do Karmo, T. Verno 2, Krusila, Denardi, Marzuki, Kanon 3, Vanpeperstrat, Bue 1, Fontani, Vitran. Selektor: Vukanić.