MAJDOV STIGAO DO MEDALJE: Srpski džudista uprkos povredama se popeo na postolje!

Svaka Čast, Majstore

Srpski džudista Nemanja Majdov uspeo je da se domogne bronzane medalje u kategoriji do 90 kilograma na Gren slem turniru u Kazanju.

Do ovog odličja došao je uprkos polomljenim zubima i vilici.

Na putu do odličja u eliminacijama redom su "padali" Benamadi iz Alžira, Kalmurzaev iz Rusije i Jandrejev iz Uzbekistana.

U polufinalu slavio je Tripel iz Nemačke, da bi Majdov potom u repasažu za bronzano odličje pobedio Kohmana iz Izraela.

U kategoriji do 100 kilograma Aleksandar Kukolj osvojio je peto mesto.

Prvog takmičarskog dana Marica Perišić osvojila je, takođe, bronzanu medalju u kategoriji do 57 kilograma.