SRBIJA BRILJIRALA, A ZATIM DOŽIVELA SUMRAK: Hororično drugo poluvreme i poraz od Hrvatica!

ep za dame

Sva dešavanja sa utakmice pratili ste na Espreso.co.rs

Objavljeno: 20:06h

Rukometašice Srbije izgubile su večeras u Koldingu od Hrvatske sa 24:25 (14:14), u utakmici trećeg kola Grupe C na Evropskom prvenstvu u Danskoj i našle se na korak od eliminacije sa takmičenja.

Srbija i dalje ima šansu da prodje u drugu fazu, u slučaju da Madjarska večeras od 20.30 pobedi Holandiju ili odigra nerešeno.

Najefikasnija u ekipi Srbije bila je Katarina Krpež Šlezak sa pet golova, a Jelena Lavko i Jovana Stoiljković postigle su po četiri. Po tri pogotka postigle su Jelena Trifunović, Sladjana Pop-Lazić i Kristina Liščević. ; U ekipi Hrvatske najefikasnija je bila Dora Krsnik sa šest pogodaka, pet golova postigla je Ćamila Mičijević, a Larisa Kalaus četiri gola.

U prvom poluvremenu igralo se gol za gol sve dok Hrvatska nije stekla dva gola prednosti, 6:4. Srbija je posle toga uspela da izjednači, a golovima Krpež Šlezak i Lavko povede sa 13:9.

Srpske rukometašice su posle toga stale, dozvolile su Hrvatskoj seriju 4:0, pa je poluvreme završeno nerešeno 14:14.

Hrvatska je nešto bolje počela drugo poluvreme (18:16), ali je Srbija uspela da preokrene i povede sa 20:19 golom Pop-Lazić, dok je dva razlike, 23:21 stekla posle pogotka Trifunović.

Hrvatska je uspela da izjednači na 23:23, a zatim i povede sa dva razlike, nakon što je iskoristila lošu igru Srbije u napadu koja nije mogla da postigne gol 13 minuta, sve dok mrežu nije zatresla Pop-Lazić za 24:25.

Hrvatska je prošla u drugu fazu pošto je ostvarila sve tri pobede, a Srbija ima pobedu i dva poraza.

Sada čekamo pobedu Mađarica nad Holandijom za prolaz dalje, ali teška priča...

Sva dešavanja sa utakmice pratili ste na Espreso.co.rs!

Greši Liščević, gubi loptu i to je to... Poraz.

POSLEDNJIH 30 SEKUNDI! IMAMO NAPAD, TAJMAUT OBRADOVIĆA!

24:25 - Konačno gol! Skoro 14 minuta je prošlo... Pop Lazić kruniše jednu finu akciju.

23:25 - Mamić koristi zicer, napad nam je prop'o.

23:24 - Mićijević daje novi gol, preko 10 minuta ne možemo mrežu da zatresemo.

23:23 - Devet minuta nismo dali gol...

23:23 - MA, BRAVO!!! Pop Lazić presekla napad, spasili smo se sa dve igračice manje.

23:23 - Lavko dobila dvominutno isključenje, a možda dobije i crveni posle gledanja snimka... Uf dobro je, nema direktnog isključenja. Imala je Lavko sreće...

23:22 - Iskusno je pala Trifunovićeva, a Kiki Liščević maši sedmerac.. Jaoj...

23:22 - Srce nam stalo svima! Stojiljković je na patosu, nije povreda na svu sreću... Jovana ima grčeve.

23:22 - Ode Posavec na 'lađenje dva minuta. Ali, grešimo opet u napadu...

23:21 - Prvo je gol dala Stojiljković, a zatim sedmerac realizuje i Trifunović.

21:21 - Odbrana nam igra slabo i to koristi Kalaus... Greška Pop Lazić napadu zatim.

20:20 - Eh, ta Krsnik... Njen šesti gol...

20:19 - Pop Laziiiić! Vodimo, sjajan napad, tako treba!

19:19 - Bravo, Sanja! Izjednačenje!

18:19 - Liščević je ovde lepo ugurala loptu u gol.

17:19 - Gol Lavko pa brzi centar Hrvatica. Uzvraća Mamić.

16:18 - Gol Debelić, loša igra naših...

16:17 - Posavec novi gol, Srpkinje propustile napad za vođstvo. Brzopleto i pomalo smotano.

16:16 - Peti gol Krpež i to sa krila iz maltene nemoguće pozicije!

15:16 - Pogodak Pop Lazić, a zatim i Posavec sa druge strane.

14:15 - Mamić pogađa, vode Hrvatice.

14:14 - I izjednačiše... Kakav pad u igri, kraj poluvremena!

14:13 - Istopila se prednost...

14:12 - Biju Hrvatice k'o Sveti Ilija...

14:12 - Ana Debelić daje gol, igra se ubrzala, a to nam ne odgovara. Obradović zove tajm-aut.

14:11 - Novi gol daje Trifunović sa sedam metara!

13:10 - Neka sudije oproste novinaru Espresa, pregledan je snimak, Šimara dobija crveni karton!!! Laktom je udarila našu igračicu, zasluženo ide da se 'ladi na tribinama!

13:10 - Hrvatice realizuju sedmerac, Lavko je patosirana! Dobila je udarac u lice! Alo, gde je isključenje?! Sramotno...

13:9 - Idemoooooooooooooo!!! Radosavljević, sa golom ju je spojila Liščević! Rokanje!

12:9 - Lavkooooooooooooo!!!! U seriji je ova gospođetina!

11:9 - Ma daaaaaa! Puče atomska kontra, Krpež NEMILOSRDNA!

10:9 - Vodimoooo! Krpež, sjajno igramo!

9:9 - Bravo Jelena!!!!!! Kakva bomba iz daljine!

8:9 - Prkačin daje gol, pomalo čudan kriteriju suđenja. Za faulove zbog kojih se Srpkinje isključuju Hrvatice prolaze bez kazne. Samo ne to da se dešava... Stvar koja najviše nervira u rukometu.

8:8 - Lavko je faulirana, novi sedmerac! Loptu uzima Trifunović i pogađa!

7:8 - Vodile su Hrvatice sa dva razlike, poentirala je Stojiljković, a zatim sa druge strane i Jelić. Na kraju Liščević daje gol, odjednom serija pogodaka!

5:6 - Krpeeeeež! Lepa akcija, popravila je onaj malopređašnji promašaj.

4:6 - Ministarka odbrane Tomašević brani sedmerac! Krpež zatim takođe maši sa penala!

4:6 - Kosriste rivale igrača više, visoko Mićijević bombarduje li bombarduje...

4:5 - Krsnik je razigrana, vode Hrvatice opet.

4:3 - Vodimo! Krpež je precizna sa sedmerca!

3:3 - Hrvatska sa sedam metara donosi novu prednost, ali Liščević baca magiju! Igra se gol za kol od starta.

2:2 - Stojiljković 2/2!

1:2 - Sjajan skok visoke Mićijević, prednost za Hrvatice.

1:1 - Meč je počeo, prva dva napada realizovana.