LUDILO PO PROVALI OBLAKA NA TAŠU: Srbija srušila Hrvatsku u meču godine! Idemo na Olimpijske igre!
Filip Filipović je bio meč viner, Foto: Starsport©

Svetska liga u vaterpolu

Sva dešavanja na ovom meču ste pratili u lajv blogu na Espresu

Objavljeno: 18:26h

Vaterpolisti Srbije su osvojili Svetsku ligu i plasirali se na Olimpijske igre posle spektakularne pobede nad Hrvatskom u finalu 12:11.

Neverovatan meč, u još neverovatnijim vremenskim uslovima na otvorenom bazenu na Tašmajdanu, odigrale su dve najbolje reprezentacije sveta i od srca treba čestitati i jednima i drugima.

Odakle početi kada krene priča o ovoj utakmici?! Od neverovatne utakmice, pune preokreta, borbe kakvu samo ova dva tima mogu da priušte publici, pa do još luđih vremnskih prilika u kojima se igralo gotovo celo drugo poluvreme.

Ipak, ono što je najvažnije, srpski vaterpolisti su po 12. put osvojili ovo takmičenje i samim time obezbedili učešće na Olimpijskim igrama sledeće godine u Tokiju, gde će braniti zlato osvojeno u Riju 2016.

1 / 13 Foto: Starsport©

Videli smo mnogo lica Srbije večeras, od katastrofalne prve četvrtine preko velikog preokreta serijom 5:0, ali su uzvratili Hrvati i bili u vođstvu maltene do poslednjeg minuta utakmice.

Ali onda je proradio naš najbolji igrač Filip Filipović i sa dva gola rešio pitanje pobednika. Uz njega kao junaka meča bi trebalo istaći i našeg golmana Branislava Mitrovića koji je upisao čak 9 devet obrana.

Igralo se po neviđenom kijametu, kiša je lila kao iz kabla, ali utakmica nije prekinuta, dok je veliki deo publike ostao i po najvećem pljusku da bodri srpske vaterpoliste do samog kraja.

Velika i važna pobeda srpskih vaterpolista koji su trijumf posvetili narodu na tribinama.

Srbija: G. Pijetlović, D. Mandić 4, O. Stojanović, S. Ranđelović, M. Ćuk 1, D. Pijetlović, N. Vico, M. Aleksić, N. Jakšić 1, F. Filipović 4, A. Prlainović 1, S. Mitrović 1, B. Mitrović (9 odbrana). Hrvatska: M. Bijač (9 odbrana), H. Benčić, L. Fatović 2, L. Lončar, M. Joković 1, I. Buljubašić 1, A. Vukićević 5, A. Bušlje 1, L. Miloš, J. Vrlić 1, A. Šetka, H. Garsija, I. Marcelić.

Sva dešavanja na ovom meču ste pratili u lajv blogu na Espresu.

Kraj utakmice! Pokušali su Hrvati sa golmanom u napadu da stvore igrača više, na kraju je Bijač i bio taj koji je šutirao, ali lopta je pogodila prečku.

12:11 - FILIP FILIPOVIĆ! Pogodio je iz peterca i sada smo blizu pobede! Još 17 sekundi do kraja!

1 / 6 Foto: Starsport©

11:11 - Fantastičnu utakmicu igra Vukičević, glavni je igrač Hrvatske. Sada je postigao gol za izjednačenje.

11:10 - GOOOOL! Filip Filipović u polukontri donosi nam vođstvo minut pre kraja.

10:10 - Srbija sa igračem manje u napadu dolazi do gola. Sjajnu akciju su izveli naši vaterpolisti, a Filip Filipović je sjajan realizator.

9:10 - I opet slaba komunikacija kod naših u odbrani, a Vukićević to ne prašta!

9:9 - Kakav gol Dušana Mandića! Ljudi, da li je ovo moguće! Majstorija srpskog vaterpoliste. Iz okreta i bez gledanja. Ovo se ne pogađa ni na treningu!

8:9 - Sada su naši zbunjeno gledali kada je sudija dodelio isključenje Savi Ranđeloviću, a to Hrvati koriste da dođu u novo vođstvo.

8:8 - Po najjačem mogućem pljusku mi stižemo do izjednačenja. Čekao je Filipović šansu da uputi pas ka Jakšiću i učinio je to u poslednjem trenutku.

Dejan Savić potpuno pokisao
Dejan Savić potpuno pokisaofoto: Printscreen/Arena Sport

Počela je sada jaka kiša na Tašmajdanu.

Kraj treće četvtine u kojoj opet nismo igrali dobro.

7:8 - I sada fantastičan gol Bušljea sa distance. Naši nisu iskoristili šansu da u poslednjoj sekundi treće četvrtine izjednače.

7:7 - Prvi gol za Srbiju u drugom poluvremenu. Iz peterca je bio precizan Mandić.

6:7 - Stala je naša selekcija i sada "barakude" su u seriji od 3:0. Fatović je doneo ponovo vođstvo Hrvatima.

6:6 - Kakva greška sada srpskih vaterpolista, umesto kontranapada, napravili smo rikontru Hrvatima i Vukičević lagano postiže gol.

Glumica Tanja Bošković bodri srpske vaterpoliste
Glumica Tanja Bošković bodri srpske vaterpolistefoto: Printscreen/Arena Sport

Kraj prvog poluvremena u kome smo videli dva potpuno različita lica srpskih vaterpolista. Posle katastrofalne prve četvrtine, zaigrali su kao furije u trećoj i potpuno preokrenuli rezultat.

1 / 2 Foto: Starsport©

6:5 - Nažalost, popustili smo sada sa igračem manje u odbrani i Hrvati prekidaju seriju "delfina" od 5 uzastopnih golova.

6:4 - Ma tako je! Lopta je prešla zamišljenu gol liniju, sudije su pogledale VAR i onda definitivno dosudile da je novi gol za Srbiju.

5:4 - Potpuni preokret za oduševljenje na punim tribinama Tašmajdana. Prlainović fenomenalno sa leve strane probija BIjača.

4:4 - Izjednačenje! To je ono što smo čekali. Fenomenalna druga četvrtina Srbije. Filip Filipović postiže svoj prvi pogodak na meču.

1 / 4 Foto: Starsport©

3:4 - Evo novog gola za Srbiju, vraćamo se u igru. Stefan Mitrović koristi igrača više.

2:4 - To je ono što nam je potrebno. Dušan Mandić trese mrežu.

1:4 - Nije dobro nikako! Drugu četvrtinu Hrvati otvaraju novim pogotkom iz peterca. Fatović je bio strelac.

Kraj prve četvrtine u kojoj smo imali silnih problema u napadu.

1:3 - Ne, ne, ne! Nikako nam ovo nije bilo potrebno. U poslednjoj sekundi prve četvrtine Jakšić je skrivio peterac i Maro Joković je siguran izvođač.

1:2 - Konačno prvi pogodak za Srbiju. Iskoristili smo prvog igrača više i uz mnogo sreće postigli gol. Ćuk je šutirao, a lopta je pogodila Aleksića u glavu i odbila se u mrežu.

Branislav Mitrović za sada drži Srbiju u igri. U poslednja dva napada je odbranio dva zicera, ali se naši momci muče u ofanzivi, još nismo postigli gol.

0:2 - Slab početak srpskih vaterpolista. Prlainović je skrivio peterac koji koristi Vukićević.

0:1 - Hrvatska prva stiže do gola i vođstva posle nekoliko neuspešnih napada na obe strane.

16.45 - Predstavljanje igrača i himne dve reprezentacije.

16.30 - A na tribinama je počelo zagrevanje uz bubnjeve. Sve karte su uveliko rasprodate.