DELFINI UZELI PRVO MESTO U GRUPI: Srbija potopila Kazahstan na Tašmajdanu i ide na Kanadu u četvrtfinalu!
Vaterpolo reprezentacija Srbije, Foto: Starsport©

ZAVRŠNI TURNIR SVETSKE LIGE

Sva dešavanja sa meča možete pratiti uz lajv - blog na Espreso.co.rs

Objavljeno: 22:31h

Vaterpolo reprezentacija Srbije obezbedila je prvo mesto u grupi B finalnog turnira Svetske lige u Beogradu trijumfom nad Kazahstanom rezultatom 20:6.

Od prvog momenta meča videlo se da Kazahstanci neće imati šta da traže ove večeri na Tašmajdanu, a već posle prve deonice bilo je 4:0.

Prednost se posle samo uvećavala, da bi na kraju dostigla i maksimalnih +14.

Izabranici Dejana Savića će se u sutrašnjem četvrtfinalu sastati sa Kanadom, za koju igraju čak tri momka na -ić, poreklom sa ovih prostora. Ona je poražena od Španije, a pre toga Japana, iako je slavila nad Mađarima u prvom kolu sa 10:9 napravivši najveće iznenađenje turnira.

Sva dešavanja sa meča možete da pratite po četvrtinama uz lajv - blog na Espreso.co.rs...

KRAJ UTAKMICE! Najrutinskija pobeda Delfina do sada. Konačan rezultat je bio 20:6.

KRAJ TREĆE ČETVRTINE! Srbija nastavlja da dere Kazahstance. Rezultat je 16:4.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Kazahstan je imao ozbiljan problem da uopšte postigne gol, ali je na kraju uspeo u toj nameri dva puta. Dejan Savić je u jednom momentu zamenio gotovo ceo sastav, pet igrača, pa se u tome može potražiti razlog ta dva pogotka. Naši vode sa 10:3 i izgleda da će se ova prednost samo povećavati.

KRAJ PRVE ČETVRTINE! Srbija je više nego rutinski privela kraju ovaj deo igre kraju. Rezultat je 4:0, Kazahstanci su bili više nego nemoćni... Izgleda da će ovo biti lakši trening. Dva pogotka postigao je Strahinja Rašović.

21.05 - Igrači izlaze na bazen, ovo bi trebalo zaista da bude lakši trening.

20.25 - U toku je treća četvrtina utakmice između Španije i Kanade. Španci vode sa 6:5.

Podsetimo se šta su prethodnih dana izjavljivali srpski vaterpolisti.