SRBIJI PRIPAO KLASIK PROTIV MAĐARSKE! Poznat rival za peto mesto u Dohi
Vaterpolo reprezentacija Srbije, Foto: Jerko Grubisic / imago sportfotodienst / Profimedia

SVETSKO PRVENSTVO

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je Mađarsku sa 11:10 i igraće za peto mesto na Svetskom prvenstvu u Dohi.

Najefikasniji u redovima "delfina" bio je Strahinja Rašović sa tri gola, dok je jedan pogodak manje upisao Radomir Drašović.

Strahinja Rašović
Strahinja Rašovićfoto: EPA/Franck Robichon

Na drugoj strani najbolji sa tri gola bio je Đerđo Varga.

Rival izabranika Uroša Stevanovića za petu poziciju biće Grčka, dok Mađari idu na megdan Crnoj Gori.

Selektor Uroš Stevanović
Selektor Uroš Stevanovićfoto: Goran Mehkek / imago stock&people / Profimedia

Naš nacionalni tim vodio je posle prve četvrtine sa 5:2, ali je protivnik odgovorio u istom stilu i bilo je 7:7 na poluvremenu.

U trećoj deonici pogađali su Sava Ranđelović i Nemanja Vico i u poslednju deonicu ušlo se sa 9:8.

Sava Ranđelović
Sava Ranđelovićfoto: Starsport©

Nikola Lukić na manje od minuta pre kraja bio je precizan za 11:8, ali su Mađari "zategli" odbranu, Janšik i Varga uneli su neizvesnost - 11:10.

Sve se to desilo na dva minuta do kraja utakmice, ali je Srbija sačuvala mrežu i slavila u klasiku.