"ORLOVI" NADOMAK ELIMINACIJE: Mađarska srušila Srbiju i dovela je na ivicu ambisa!
Toni Đerona, Foto: PETER KNEFFEL / AFP / Profimedia

ep u nemačkoj

Poraz našeg tima u važnom meču

Objavljeno: 22:20h

Rukometaši Srbije poraženi su u okviru 2. kola grupe C na Evropskom prvenstvu od Mađarske rezultatom 28:27.

Posle meča u Minhenu naši severni sudedi obezbedili su plasman u drugu rundu takmičenja, pošto imaju dve pobede iz uvodna dva kola.

"Orlovi" su ostali samo sa teoretskim šansama za prolazak dalje i za to je potrebno da u poslednjem kolu pobedimo Crnu Goru, kao i da Island izgubi od Mađara, te da nakon svega toga imamo bolju gol-razliku od ostrvljana.

Naš tim je pred početak meča ostao bez, možda, i najboljeg igrača Bogdana Radivojevića, koji je imao stomačne probleme.

Velika borba vodila se u Minhenu
Velika borba vodila se u Minhenufoto: PETER KNEFFEL / AFP / Profimedia

Srbija nije loše započela meč, vodili smo na početku meča, ali je pad u igri krenuo nakon isključenja Vukašina Vorkapića.

Mađari su ta dva minuta iskoristili i preokrenuli rezultat. Ipak, uspeli smo da se konsolidujemo i povedemo sa 7:5.

Nažalost, usledila je serija rivala od 4:0, a stečenu prednost Mađari su sačuvali do poluvremena posle kojeg su vodili rezultatom 14:13.

Vladimir Cupara branio je odlično na početku drugog dela igre, ali njegove odbrane nismo koristili da preokrenemo rezultat.

Uspeli smo u nekoliko navrata da izjednačimo, poslednji put na 18:18.

Mađari su novom serijom od 4:0 stekli četiri gola prednosti i "Orlovi" su bili u velikim problemima.

Nisu se predavali naši momci, ali su postajali sve nervozniji u napadu, što je Mađarska iskoristila da povede rezultatom 25:20.

Uspela je Srbija da serijom 3:0 se vrati u meč, ali je Bence Banhidi svojim devetim golom za 28:25 rešio pitanje pobednika.

Izabranici Tonija Đerone su do kraja meča uspeli da postignu još dva gola i upišu minimalan poraz.

Banhidi je bio najbolji sa devet golova, a Mate je dodao pet.

U Srbiji su se istakli Uroš Borzaš i Vukašin Vorkapić sa pet golova, dok je Nemnja Ilić dodao četiri pogotka.