KAKVA ŠTETA: Srbija UMALO šokirala rukometnog giganta na startu SP!
Jovana Jovović i Rike Iversen u duelu, Foto: Bo Amstrup / AFP / Profimedia

dobar meč

Hrabra partija naših devojaka protiv domaće i favorizovane selekcije

Objavljeno: 22:13h

Rukometašice Srbije poražene su u Herningu od Danske, koja je zajedno sa Švedskom, domaćin Svetskog prvenstva.

Naše dame su na startu turnira izgubile od favorizovane selekcije rezultatom 25:21.

Dankinje su u ovaj duel ušle kao apsolutni favorit, ali je Srbija pružila fantastičnu igru i preko 50 minuta bila u vođstvu.

Nažalost, nismo uspeli da izdržimo do samog kraja, pa je Danska, i uz pomoć sudija, uspela da stigne do pobede.

Izabranice Uroša Bregara za dva dana će igrati važan meč protiv Rumunije.

Srbija je povela na startu meča rezultatom 3:0 i čuvale su prednost do početka drugog dela igre kada su Dankinje poravnale na 13:13.

Uspele su naše dame da povedu sa 19:17 na deset minuta do kraja, ali je domaća selekcija za pet minuta napravila seriju od 5:1 i preokrenula na 22:20.

Srbija je odmah smanjila na 22:21, ali su Dankinje postigle tri uzastopna gola i rešile pitanje pobednika.

U prvom meču naše grupe Rumunija je deklasirala Čile sa 44:19. naredni meč naša selekcija igra sa Rumunijom, a prolaz iz grupe obezbediće tri najbolje selekcije.