Navijači Srbije, Foto: Starsport©

šok

Srbija ostala bez dve već viđene medalje

Objavljeno: 14:58h

Navikli su nas reprezentativci Srbije u streljaštvu na medalje, a sada je usledilo veliko razočarenje!

Zorana Arunović i Damir Mikec zauzeli su 12. mesto u takmičenju mešovitih parova vazdušnim pištoljem na Svetskom prvenstvu u Bakuu.

Arunović i Mikec, aktuelni prvaci Evrope, pogodili su 576 krugova, a do borbe za bronzu nedostajala su im četiri kruga, preneo je Streljački savez Srbije (SSS).

Zlatnu medalju osvojio je indijski par Eša Sing i Šiva Narval, srebro je pripalo turskom timu, dok je Kina stigla do bronze.

Arunović i Mikec
Arunović i Mikecfoto: USA TODAY Network / ddp USA / Profimedia

U gađanju vazdušnom puškom mešoviti par Andrea Arsović i Milutin Stefanović zauzeo je 25. mesto, a Teodora Vukojević i Lazar Kovačević su završili na 32. poziciji od ukupno 77 timova.

Zlato je u toj disciplini osvojio kineski tim u sastavu Lihao Šeng i Juting Huang, srebrna medalja je pripala Iranu, a bronza francuskom miks timu.

Trećeg dana takmičenja, u subotu, na programu su pojedinačna takmičenja u gađanju vazdušnom puškom.