DA SE ZNA KO JE KO U VATERPOLU! Srbija posle drame i peteraca SRUŠILA Italiju za polufinale SP!
Vaterpolisti Srbije, Foto: Orange Pics BV / Alamy / Alamy / Profimedia

velika borba

Dramatičan meč odigrali su Srbija i Italija u Fukuoki

Objavljeno: 11:01h

Vaterpolisti Srbije plasirali su se u polufinale Svetskog prvenstva u Fukuoki pobedom nad Italijom.

U regularnom deku bilo je 11:11, a potom su Delfini slavili u petercima 4:3 i prošli dalje.

Srbiju u borbi za plasman u finale očekuje duel sa Grčkom.

Azuri su imali ulogu favorita i to kao da ih je omelo na početku meča, pa je Srbija golovima Jakšića i Lazića povela sa 2:0.

Ipak, Italijani su se brzo opasuljili i ekspresno su preokrenuli rezultat na 3:2. Kanela je postigao dva gola, a jedan Bruni.

Uspela je naša ekipa do kraja prvog perioda da izjednači na 3:3 golom Drašovića iz peterca.

Vaterpolo reprezentacija Srbije

Druga četvrtina počela je fantastičnom igrom u odbrani od strane oba tima. Na gol se čekali više od četiri minuta, a postigao ga je Di Some. Rašović je ubrzo uzvratio, a isti igrači su postigli po gol do kraja poluvremena, pa je bilo nerešeno 5:5.

U ritmu u kojem je okončano prvo poluvreme započeto je i drugo. Azuri su konstantno dolazili do prednosti, a Delfini isto tako uvek davali golove za izjednačenje. Prešuti, Veloti, Di Fulvio i ostali su održavali plus, međutim egal su održavali Jakšić i saigrači, uz jako bitan pogodak Vučinića za 9:9 na isteku trećih osam minuta.

Italijani su ponovo stigli do prednosti golom Di Fulvija. Imali su šansu da odu na +2, ali nisu uspeli, pa je Rašović svojim 20 golom na prvenstvu izjednačio na 10:10.

Di Fulvio je po poslednji put u regularnom delu okršaja pogodio za 11:10, međutim Ubović je na 48 sekundi do kraja na noge podigao čitavu klupu, pa se pristupilo izvođenju penala.

U drugoj seriji promašio je i naš tim i Italijani, a ključna je bila odbrana Mitrovića u petoj seriji. Rašović je zatim pogodio i postavio konačnih 15:14.

Sjajan uspeh podmlađene reprezentacije Srbije koja će se po prvi put nakon olimpijskog zlata boriti za medalju. Utakmica sa Grčkom na programu je u četvrtak.

02:06

ČUDA SE DEŠAVAJU: Priča o vaterpolo reprezentativki koja je pobedila rak koštane srži (KURIR TV)