KOMŠIJE U SUZAMA: Crna Gora posle DRAME ostala bez polufinala SP!
Vaterpolo reprezentacija Crne Gore, Foto: Orange Pics BV / Alamy / Alamy / Profimedia

fukuoka

Crna Gora je u osmini finala savladala Hrvatsku, ali je na narednom koraku doživela neuspeh

Vaterpolisti Grčke prvi su polufinalisti Svetskog prvenstva u Fukuoki.

Heleni su u četvrtfinalu posle prave drame savladali Crnu Goru rezultatom 10:9.

Naši susedi su u poslednjem napadu mogli do produžetka, ali je Perkovićev udarac u poslednjem napadu završio na prečki.

Grci su bolje otvorili meč i poveli sa tri razlike u prbom poluvremenu.

Grci imaju razloga za slavlje
Grci imaju razloga za slavljefoto: Orange Pics BV / Alamy / Alamy / Profimedia

Ipak, Đetići su još jednom pokazali da nikad ne odustaju, te su napravili pravu dramu u nastavku meča.

Prvo su nadoknadili minus, na krilima raspoloženog golmana Petra Tešanović izborili su egal, koji su držali do poslednjeg minuta meča.

Golom Skumpakisa na 56 sekundi do kraja, Grci su se odvojili na 10:9, a Perković je u poalednjem napadu imao priliku da donese izjednačenje i peterce.

Međutim, njegovo udarac je završio na prečki, pa je Grčka postala prvi polufinalista SP, a crnogorske "ajkule" će igrati u borbi za plsaman od 5. do 8. mesta.

Najefikasniji u timu Vladimira Gojkovića bio je Đuro Radović sa tri gola, dok je Aleksa Ukropina postigao dva.

Grke je predvodio Genidijunas sa pet pogodataka, Agriropulos je dva puta tresao mrežu.

Vaterpolisti Grčke u polufinalu igraće sa boljim iz duela Italija - Srbija, koji počinje u 9.30.