HRVATI POTOPLJENI: Crnogorski vaterpolisti dobili DRAMU u derbiju osmine finala, prvak Evrope VEĆ ide kući!
Konstantin Averka (Crna Gora), Foto: EPA/Franck Robichon

sp u vaterpolu

Crnogorske "ajkule" će u četvrtfinalu igrati protiv Grčke

Objavljeno: 11:37h

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore pobedila je selekciju Hrvatske u izuzetno zanimljovom derbiju osmine finala Svetskog prvenstva u japanskoj Fukuoki - 13:12 (2:3, 3:0, 4:5, 4:4).

Crnogorske "ajkule" će u četvrtfinalu igrati protiv Grčke.

Crnogorci su na penale izgubili poslednji meč grupe D od Srbije, pa su kao trećeplasirani morali na Hrvatsku koja je osvojila drugo mesto u grupi C i znalo se da će jedna od velikana već u osmini finala završiti takmičenje.

Ta sudbina je zadesila aktuelnog evropskog prvaka iako je vodio posle prve četvrtine. Prilično tvrdo je bilo i u drugoj, ali su Crnogorci "zaključali" mrežu i preokrenuli pa su na pauzu otišli sa 5:3.

Andrija Bašić (Hrvatska)
Andrija Bašić (Hrvatska)foto: EPA/Franck Robichon

U nastavku je viđena goleada i prava drama sa mnogo izjednačenja. U finišu je Crna Gora stekla 13:12 golom Matkovića, ali nije uspela u poslednjem napadu da reši meč.

Hrvati nisu uspeli posle tajm-auta da izjednače, odbranio je Andrić, ali su onda "Ajkule" umalo napravile strašan kiks i izgubile loptu pred svojim golom na tri sekunde do kraja...

Prethodno je u osmini finala SAD savladao Kanadu sa 13:10, dok je Francuska iznenadila Australiju 11:8.

Poslednji meč ove faze igra se u 11.30 kada će Srbija preko domaćina Japana pokušati da oprvada ulogu favorita i izbori četvrtfinale sa Italijom.

SAD će u četvrtfinalu igrati protiv Mađarske, a Francuska protiv Španije.