NEMA NAMERU DA SE ZAUSTAVI: Dvostruki uzastopni svetski prvak ostvario šestu pobedu u nizu! (FOTO)
Start trke za VN Velike Britanije, Foto: ANTONIN VINCENT/DPPI / Shutterstock Editorial / Profimedia

formula 1

Pored Maksa Verstapena na pobedničkom postolju našli su se još Lando Noris i Luis Hamilton

Objavljeno: 19:22h

Vozač Red Bula Maks Verstapen ostvario je šestu uzastopnu pobedu u šampionatu Formule 1, pošto je slavio u trci za Veliku nagradu Velike Britanije.

Holanđanin je na stazi Silverston zabeležio 43. pobedu u karijeri i ukupno osmu ove sezone posle deset trka.

Verstapen, dvostruki uzastopni svetski prvak, tako je pomogao svojoj ekipi da dođe do 11. uzastopnog trijumfa i da izjednači rekord star 35 godina, koji je postavila ekipa Meklarena.

Drugo mesto je zauzeo Britanac Lando Noris iz Meklarena, a njegov sunarodnik Luis Hamilton iz Mercedesa je završio na trećoj poziciji.

Tokom trkačkog vikenda stazu Silverston je posetilo 480.000 gledalaca, što je ujedno novi rekord.

U generalnom plasmanu Verstapen vodi sa 255 bodova, drugi je Peres sa 156 bodova, a treći je Alonso sa 137 bodova.

Naredna trka vozi se 23. jula za Veliku nagradu Mađarske.