SRBIJA OD 0:5 DO POBEDE PROTIV SVETSKOG ŠAMPIONA! "Delfini" obezbedili završni turnir u Los Anđelesu
Vaterpolisti Srbije, Foto: Krsto Vulović / Vaterpolo savez Crne Gore

Svetski kup u vaterpolu

Srbija u poslednjem kolu, 14. marta od 17.30 igra protiv Gruzije

Vaterpolo reprezentacija Srbije savladala je aktuelnog svetskog šampiona Španiju u Podgorici sa 14:13 u utakmici B grupe Svetskog kupa.

Pitanje pobednika bilo je rešeno posle peteraca pošto je nakon četiri četvrtine bilo 9:9.

Vaterpolisti Srbije i selektor Uroš Stevanović
Vaterpolisti Srbije i selektor Uroš Stevanovićfoto: Vaterpolo savez Srbije

"Delfini" su kao i "crvena furija" kolo pre kraja obezbedili plasman na završni turnir u Los Anđelesu.

Zanimljivo da je Španija odlično otvorila utakmicu sa 5:0, a naš nacionalni tim do kraja prvog poluvremena izjednačio je na 5:5.

Vaterpolisti Srbije
Vaterpolisti Srbijefoto: VSS

Usledio je preokret "orlova" sa 9:7, ali se "crvena furija" spasila.

Mišović je odbranio udarac posle tri serije i tri pogotka, a potom je tačku na i u petoj seriji stavio Radomir Drašović.

Srbija u poslednjem kolu, 14. marta od 17.30 igra protiv Gruzije.