PENAL DRAMA ODLUČILA POBEDNIKA! Vaterpolisti Srbije makar malo popravili utisak!
Vaterpolisti Srbije, Foto: VSS/Aleksandra Krupanič

ovome se nismo nadali

"Delfini" pobedili u meču za plasman od 9. do 12. mesta na Evropskom prvenstvu

Objavljeno: 14:49h

Svima je bilo jasno da vaterpolo reprezentaciju Srbije čeka težak period, ali nismo očekivali baš ovoliko razočarenje.

Srbija je na tešku muku posle peteraca savladali selekciju Holandije i igraće za 9. mesto na Evropskom prvenstvu.

"Delfini" su obezbedili mesto među najboljih 10 selekcija na turniru u Splitu, a za poziciju broj devet boriće se protiv Rumunije koja je bila bolja od Izraela posle boljeg izvođenja peteraca.

Koliko god da je reprezentacija Srbije izgubila na kvalitetu odlaskom "šestorice veličanstvenih", i dalje postoji velika razlika u odnosu na Holanđane.

To se videlo od samog starta, pa su izabranici Dejana Savića rano poveli sa 2:0, ali su "lale" uspele da se upišu na semaforu do kraja prve četvrtine.

Dejan Savić
Dejan Savićfoto: Vaterpolo savez Srbije

Stigla je Srbija čak do 5:2 u drugom periodu i sa tom prednošću otišla na odmor, ali je sve to prokockala za samo šest minuta igre u trećoj deonici.

Holanđani su izjednačili na 5:5, a onda i na 6:6, sa kojim rezultatom se ušlo u poslednji kvartal.

Taj period obeležili su očajni napadi i velika dekoncentracija, kao i većina susreta, te nije bilo golova i utakmica je bila rešena izvođenjem peteraca.

U prvoj seriji Strahinja Rašović je pogodio, a Dobožanov odbranio prvi penal Holanđana.

Potom je Stojanović uzvratio istom merom i šutirao pravo u golmana, pa je stiglo izjednačenje.

Po oba šutera su bili precizni u trećoj, četvrtoj i petoj seriji, a onda je Stojanović pogodio, a Dobožanov ponovo odbranio i doneo pobedu Srbiji.