KAPITEN DAO GOL ZA POBEDU U POSLEDNJOJ SEKUNDI MEČA! Srbija jedina neporažena
Sava Ranđelović heroj utakmice, Foto: Starsport©

uspeh delfina

Sutra se u 17.30 igra protiv Italije

Objavljeno: 21:55h

Srbija je zabeležila i drugu pobedu na turniru u Sasariju i posle dva kola je jedina neporažena ekipa.

Pobeđena je Grčka 11:10 zahvaljujući golu kapitena Save Ranđelovića sekund pre kraja meča. I ova utakmica je pokazala da su ekipe u trenažnom ciklusu, umor je bio prisutan a oscilacije očekivane.

DELFINI POKAZALI DA MOGU! Srbija savladala Australiju, sledi najvažniji meč na turniru!

Srbija je predvođena raspoloženim Mandićem u prvoj četvrtini posle ispitivanja snaga i rezultata 2:2 pojačala ritam i serijom 3:0 0bezbedila lepu prednost. Nastavak je doneo bolju igru Grka koji su se revanširali istim rezultatom. Naša odbrana je popustila, pred veliki odmor je bilo 7:7.

I ostatak susreta je protekao u ravnopravnoj igri sa greškama na obe strane. Grčka je jedini put bila u vođstvu 8:7 da bi naš tim preokrenuo vodio 9:8 i 10:9 ali je Vlahopulos izjednačio. Nije bilo mnogo uzbuđenja u završnih osam minuta, odbrane su bile bolji deo na obe strane. Ipak u samom finišu kapitenov šut je završio u mreži Grka za, po svemu viđenom, zasluženu pobedu Srbije.

POSLE PORUKE DEJANA SAVIĆA, SVE ĆE VAM BITI JASNO: Peto mesto? Evo da li smo zaslužili više!

Sutra se u 17.30 igra protiv Italije koja je izgubila od Grčke 9:8 a večeras igra sa Hrvatskom.