FERSTAPEN ISKORISTIO POKLON FERARIJA, OPET JE DALEKO NA VRHU! Dva Mercedesa na podijumu!
Podijum na trci za Veliku nagradu Francuske, Foto: EPA/Sebastien Nogier

lider neumoljiv!

Maks Verstapen ostvario je sedmi trijumf u ovogodišnjem šampionatu

Objavljeno: 08:03h

Vozač Red Bula Maks Verstapen pobednik je trke Formule 1 za Veliku nagradu Francuske.

Aktuelni svetski prvak je na stazi "Pol Rikar" upsiao 27. pobedu u karijeri i sedmu u ovogodišnjem šampionatu.

Formula 1

Drugo mesto je zauzeo sedmostruki svetski prvak Luis Hamilton iz Mercedesa, kojem je ovo bila 300. trka u karijeri. Na poslednje mesto pobedničkog podijuma popeo se Hamiltonov timski kolega Džordž Rasel.

Četvrti je trku završio vozač Red Bula Serhio Peres, a peti je bio Karlos Sainc iz Ferarija, koji je dobio i dodatni bod za najbrži krug. Bodove su osvojili i Fernando Alonso (Alpin), Lando Noris (Meklaren), Esteban Okon (Alpin), Danijel Rikardo (Meklaren) i Lens Strol (Aston Martin).

Osvajač pol pozicije u Francuskoj vozač Ferarija Šarl Lekler u 18. krugu je izgubio kontrolu nad bolidom i završio u ogradi, a do tada je držao vodeću poziciju.

U generalnom plasmanu posle 12 trka vodi Verstapen sa 233 boda, Lekler je drugi sa 170, a treći je Peres sa 163 boda. Naredna trka vozi se sledeće nedelje za Veliku nagradu Mađarske.