SLOVENIJA PREGAZILA SRBIJU: Orlovi ispod svakog nivoa, sve su manje šanse za Fajnal Ejt!
Odbojkaši Srbije, Foto: Profimedia

odbojkaška liga nacija

Na samom startu su Slovenci prikazali silu i dozvolili tek 15 poena Srbiji

Odbojkaši Slovenije sa 3-0 pobedili su Srbiju u Ligi nacija.

U prvom kolu odbojkaške Lige nacija su sprski reprezentativci poraženi od Slovenije sa ubedljivih 3-0.

Po setovima je bilo 25:15, 25:19 i 25:23 za popularne "Zmajčeke".

Srbija je doživela težak poraz u Gdanjsku u meču koji je imao veliki rezultatski značaj, što znači da su se izabranici Igora Kolakovića udaljili od Fajnal Ejt faze takmičenja.

Na samom startu su Slovenci prikazali silu i dozvolili tek 15 poena Srbiji, a u drugom setu 19, dok su se "Orlovi" tek u trećem pokazali u nešto boljem svetlu, ali su i taj set izgubili što je automatski značilo poraz.

U pobedničkom timu kapiten Urnaut je imao 12 poena, pratili su ga Čebulj sa 11 i Tonček sa deset.

Srpsku reprezentaciju su predvodili Atanasijević sa 11, Perić sa deset i Lisinac sa devet poena.