DUGO ĆE SE PAMTITI I PREPRIČAVATI! Srbija osvojila TRI MEDALJE u jednom danu na Mediteranskim igrama u Ažiru!
Viktor Nemeš, Foto: EPA/Balazs Czagany

ima i zlata!

Viktor Nemeš bio je najbolji u kategoriji do 77 kilograma

Objavljeno: 23:37h

Srpski reprezentativac u rvanju Viktor Nemeš osvojio je zlatnu medalju na Mediteranskim igrama u Ažiru.

Nemeš je u finalu, u kategoriji do 77 kilograma, pobedio domaćeg takmičara Abd Elkrima Ouakalija rezultatom 9:0.

Karatista Vladimir Brežančić osvojio je srebrnu medalju u težinskoj kategoriji do 84kg. On je u prvom kolu pobedio Alžirca Faleh Midouna rezultatom 10:2, dok je u drugom kolu prednošću prvog osvojenog poena pobedio i francuskog takmičara, Dani Makamatu. Konačno je u trećem meču savladao takmičara iz Hrvatske, Ivana Kvesića rezultatom 4:0, što ga je dovelo do finala u kojem se borio sa aktuelnim svetskim prvakom, Egipćaninom Badavijem 4:6.

Srpske takmičarke u badmintonu Marija Sudimac i Sara Lončar osvojile su bronzanu medalju u dubl konkurenciji. One su u osmini finala pobedile Grčku sa 2:0, da bi istim rezultatom u četvrtfinalu bile bolje od Egipta. U borbi za veliko finale poražene su od Turske, ali je ulazak u polufinale bio dovoljan za bronzanu medalju.