ZVEZDA PREGRMELA BASKONIJU! Luda završnica pripala crveno-belima, živi san za Top 8!
Crvena zvezda - Baskonija, Foto: Starsport

28. KOLO EVROLIGE!

Posle Fenerbahčea pala je i Baskonija

Objavljeno: 21:10h

Košarkaši Crvene zvezde su savladali ekipu Baskonije rezultatom 86:83, u meču 28. kola Evrolige i tako ostali u igri za Top 8.

Posle velike pobede protiv Fenerbahčea, usedila je nova dobra partija izabranika Dejana Radonjića.

Nakon suspenzije ruskih timova, Zenita, CSKA i Uniksa, crveno-beli imaju lepe šanse za plej-of, a ovom pobedom su dobro započeli tu misiju.

Posle slabog početka meča, uspeli su košarkaši Crvene zvezde da nadoknade dvocifren zaostatak, pre svega zahvaljujući Luki Mitroviću, a potom u drugom poluvremenu preuzmu stvari u svoje ruke.

Fontekio i Boldvin su bili nezaustavljivi na startu meča, a prednost gostiju je u jednom momentu iznosila čak 16 poena.

Međutim, Zvezda se budi na vreme i na startu druge deonice pravi seriju 12:0.

KK Crvena zvezda, KK Baskonija, Evroliga

Posle toga su se razigrali izabranici Dejana Radonjića, a nekoliko ključnih poteza su napravili Davidovac i Dobrić, pored sjajnog Mitrovića, pridružili su im se Holins i Volters.

Ali, ne treba zanemariti ludu završnicu meča u Pioniru gde su košarkaši Baskonije imali nekoliko vanserijskih poteza doveli atmosferu do usijanja, ali su crveno-beli sačuvali smirenost i zasluženo slavili..

Preko Voltersa i Kalinića dolazi do +10 na minut do kraja. Delovalo je da je to kraj, ali je Kostelo vezao šest poena i vratio Baskoniju na -4.

Posle drame, Zvezda je na kraju ostvarila pobedu krađom Dobrića i zakucavanjem Holinsa.

Do pobede su ih predvodili Mitrović sa 18, Volters sa 17, Holins sa 12 i Kalinić sa 11 poena.

U timu Baskonije istakli su se Fontekio sa 19, Boldvin sa 18, Grejndžer sa 15 i Kostelo sa 14 poena.

Meč ste mogli da pratite uživo na našem sajtu...

IV ČETVRTINA CRVENA ZVEZDA - BASKONIJA 86:83

10. minut - Novi poeni Voltersa! Kostelo postiže neverovatne poene i smanjuje prednost Zvezde! Mitrović siguran sa linije penala, Fontekio pogađa trojku na isteku napada sa velike udaljenosti!

Ludica se nastavlja! Volters promašuje dva slobodna bacanja, ali potom sjajna reakcija Dobrića u odbrani i zakucavanje Holinsa!

9. minut - Tehnička za trenera Baskonije! Drama u Pioniru! Kalinić pogađa bacanje, a onda i poeni Voltersa!

8. minut - Ostao je Kalinić sam i poentirao!

7. minut - Nastavlja se trojkaški obračun, Boldvin za 3! Piters beleži nove poene za Baskoniju!

6. minut - Fontekio pogađa neverovatnu trojku, ali vraća Holins! Nije moglo bolje!

5. minut - Konačno Nikola Kalinić za 3 poena! Uzvraća Grejndžer! Novi poeni Voltersa koji se razigrao!

3. minut - Volters pogađa za 2, Boldvin pogađa za 3! Iznervirao se Volters i ekspresno vratio trojku!

2. minut - Novi poeni za Ognjena Dobrića! Ide i trojka Holinsa! Sjajni Dejan Davidovac je odigrao maestralnu odbranu i iznudio faul!

1. minut - Sjajani poeni Holinsa! Boldvin pogađa iz nemoguće pozicije!

III ČETVRTINA CRVENA ZVEZDA - BASKONIJA 55:56

10. minut - Sjajan potez Davidovca i novi poni za Bakonije!

9. minut - Grejdžer krade živu loptu Kaliniću, a onda nesportska Ivanovića! Jedno bacanje koristi Grejdžer, a potom i trojku!

8. minut - Sjajno je Davidovac sprečio napad Baskonije , lopta se brzo kretala, ali Lazić promašuje potpuno sam šut za 3 poena!

7. minut - Nekoliko napada nisu iskoristili crveno-beli, sada izgubljena lopta Lazića! Odmah stiže kazna, Grejndžer pogađa za 3 poena! Vajt pogađa jedno od dva slobodna bacanja! 53:50

6. minut - Vajt promašuje za 3! Inok siguran sa linije slobodnih bacanja!

5. minut - Nova dva promašena bacanja za Zvezdu! Promašuje Fontekio za 3! Kalinić pogađa oba slobodna bacanja! Inok se sjajno snalazi pod košem!

4. minut - Sjajan pas Kalinića za Mitrovića koji snažno zakucava! Inok prolazi pored Mitrovića 50:43

3. minut - Pogađa Vajt iz okreta, nastavlja se serija Zvezde!

2. minut - Holins promašuje za 3, ali hvata Vajt! Tri sekunde za napad je imala Zvezde, Mitrović fauliran! 46:41

1. minut - Pokušava Marinković za 3, ali nije bio precizan! Kaliniiiiiiić za 3! Prvo vođstvo Zvezde na meču!

II ČETVRTINA CRVENA ZVEZDA - BASKONIJA 41:41

10. minut - Sjajni Mitović se najbolje snalazi ispod koša i upisuje nove poene! Ali, sjajni poeni Grejndžera sa druge strane! Sjajni Mitrović izjednačuje na isteku prvog poluvremena 41:41

9. minut - Fontekio pogađa za 3 poena, ali koš ne važi, vreme je isteklo! Mitrović pogađa dva bacanja, uzvraća Kostelo! Novi poeni za Mitrovića uz faul! 37:39

8. minut - Simonović promašuje oba slobodna bacanja! Kostelo prolazi! Sjajan prodor Voltersa 33:37

7. minut - Novi poeni za Fontekija! Sudija nije svirao očigledan faul nad Dobrićem, s druge strane Boldvin promašuje za 3!

6. minut - Davidovac promašuje za 3! Boldvin pogađa jedo slobodno bacanje! Potom sjajan prodor Voltersa koji poentira na drugi obruč!

5. minut - Dobra odbrana Zvezde, ali Gedraitis pogađa iz neverovatne pozicije! Ivanović pogađa oba bacanja!

4. minut - Fauliran Inok. Ide i trojka Dobrića! A potom i zakucavanje za seriju 12:0

3. minut - Samo što je ušao Davidovac pogađa za 3! Serija Zvezde 7:0, potom i sjajna odbrana, a probudili su se i navijači

2. minut - Konačno poeni za Nikolu Ivanovića! Potom faul u napadu košarkaša Baskonije!

1. minut - Nova trojka za Baskoniju, ali ekspresno vraća Lazić! Kapiten Zvezde dobija tehničku zbog čarki!

I ČETVRTINA CRVENA ZVEZDA - BASKONIJA 13:26

10. minut - Boldvin beleži nove poene! Ponovo prolazi Mitrović! Potom novi poeni Kostela! Kraj prve četvrtine!

9. minut - Sjajna saradnja Kalinića i Mitrovića koji poentira na drugi obruč! Ponovo Fontekio, ali uzvraća Ivanović! 11:18

8. minut - Ponovo zakucava Fontekio, najveća prednost Baskonije!

5. minut - Kalinić promašuje za 3 poena! Zvezda je odbranila napad i pokušavala da dođe do poena, ali nije uspela jer je opet promašio Volters. Fontekio igra za sada sjajno, pošto ima sedam poena i zakucava za 4:12, ali odmah Vajt postiže trojku.

4. minut - Fontekio poentira na isteku napada!

3. minut - Zvezda ponovo ne koristi svoj napad! Srećom promašuje Fontekio! Sjajno prolazi Eron Vajt! 3:8

2. minut - Fontekio pogađa za 3 poena! Volters zaustavljen, a onda nova trojka za Baskoniju, Boldvin pogađa za 3 poena!

1. minut - Boldvin otvara meč svojim poenima! Hoins promašuje sa druge strane! 0:2

Crvena zvezda je trijumfom nad Fenerbahčeom prekinula niz od tri poraza, pa protiv Baskonije na svom terenu traži novu pobedu u borbi za Top 8.

S obzirom na to da se situacija na tabeli promenila zbog suspenzije rukih klubova, ovaj meč je izuzetno važan za izabranike Dejana Radonjića.

Ekipa iz Baskije vezala je čak pet poraza u Evroligi i sigurno da u nezgodnom trenutku dolazi na teško gostovanje u Beograd.

KK Crvena zvezda

Baskonija ima pobedu manje od Crvene zvezde, tako da ovo predstavlja i direktan duel za plasman među osam najboljih.

Srpska ekipa u dosadašnjem toku Evrolige ima osam pobeda i 12 poraza, dok je Baskonija na učinku od 7-14.

Crvena zvezda, koja se prema trenutnom stanju na tabeli, nalazi na 10. mestu, sa dve pobede manje od osme pozicije koja vodi u plej-of.