SPRETNIJI PARTIZAN BOLJI OD ŽILAVOG FMP-A: Panter vodio crno-bele do pobede, zakazan je večiti derbi za trofej Kupa

kup radivoja koraća, polufinale

Kompletan tok meča mogli ste pratiti putem portala Espreso

Objavljeno: 23:16h

Košarkaši Partizana plasirali su se u finale Kupa Radivoja Koraća jer su u polufinalu bili bolji do FMP sa 91:86.

Prva četvrtina je prošla u veoma tvrdoj košarci koja je više odgovarala ekipi FMP-a, jer su prvih deset minuta igra završili sa prednosti od 22:21. Ponovo je dominirao Dalas Mur na jednoj, kao i Brajs Džouns na drugoj koji je u jednom napadu pogodio trojku sa pola terena.

Drugi period je zato bio u znaku Kevina Pantera koji je dominirao na parketu, poluvreme završio sa 17. poena. Partizan je u ovoj četvrtini prvi stekao osetniju prednost koja je bila zaslužna ne samo poenima Pantera, nego i sjajnoj igri u odbrani. 52:43

Treća četvrtina bila je u znaku Partizana koji je održavao prednost, najsvetliji trenutak u ovom periodu je bilo zakucavanje Lesora, a Partizanu nije dao mira Brajs Džouns koji je konstatno pogađao uz četiri faula koja je vukao od starta ovog perioda.

KK Partizan

Poslednja četvrtina je bila na kraju dramatična, mada nije delovalo da će biti tako. Partizan je bio siguran, odbijao je nalete FMP-a , trojkama Mura i Pantera, ali smo onda posle poena Džounsa i Nerandžića stigli na -2 na osam sekundi do kraja. Meč viner se na kraju ispostavio da je bio Aleksa Avramović koji je pogodio jedno bacanje, posle koga Nerandžić nije pogodio trojku.

U ekipi Željka Obradovića najjefikasniji je bio Kevin Panter sa 29 poena, Mur je upisao 17, dok je Zek Ledej imao 14.

Kod ekipe FMP-a, najbolje se pokazao Brajs Džouns sa 29 poena, Tasić je imao 17, a Nerandžić je zabeležio 13 poena.

Sutra od 21 sat je na programu veliko finale u kome će se sastati Partizan i Crvena zvezda.

IV ČETVRTINA

40. minut - Na kraju smo videli dramu, iako je Partizan imao +8 na 28 sekundi do kraja. FMP je imao napad za produžetak, ali je Nerandžić bio neprecizan i tako su se crno-beli plasirali u finale.

39. minut - Tasić pogađa novu trojku posle školske akcije FMP-a, na drugoj strani je zakucao Koprivica. 91:80

KK Partizan

38. minut - Opet Panter je zakovrnuo mrežicu u Čairu, nova trojka beka crno-belih. Partizan je pred pobedom. 88:77

37. minut - Kakva trojka Šaranovića koji je pogodio trojku iz ćoška, ali je već u sledećem napadu Panter odgovorio istom merom. 85:77

36. minut - Ledej precizan sa linije penala posle faula Nerandžića. 82:72

1 / 3 Foto: Starsport©

35. minut - Panter pogađa uz faul, sve mu danas ide za rukom, kompletitrao je igru za tri poena, povećava se prednost Partizana. 80:72

34. minut - Odlična odbrana Koprivice koji nije dozvolio da Džouns dođe do poena. 77:67

33. minut - Koprivica polovičan sa linije penala, kojom se prekida serija bez poena crno-belih. A onda i bitna trojka Mura kojom Partizan ide na ponovo na + 10. 77:67

32. minut - Novi problem za trenera Stefanovića, jer i Izundu ima četiri faula.

31. minut - Pet poena zaredom FMP-a posle, tajm aut Obradovića, poentirao je Džouns. 73:65

III ČETVRTINA

30. minut - Nemanja Dangubić uz zvuk sirene pogađa za tri, sjajan napada Partizana. 73:60

29. minut - Još jedna sjajna reakcija Tasića, koji iz horoga pogađa za dva. 70:58

28. minut - Džouns je bio precizan sa linije penala, Lesor je sa druge strane bio polovičan, ali je za Partizan u novom napadu bio precizan Trifunović. 70:56

27. minut - Treća lična Vukčevića biće penali za FMP, ali pre toga tajm aut za Željka Obradovića, na kom je trener crno-beli bio veoma ljut. Pavićević je bio polovično precizan 67:54

1 / 4 Foto: Starsport©

26. minut - Dobra reakcija u odbrani Lesora, posle kog je imao efektno zakucavanje, koje je dodatno raspalilo Grobare, koji prave sjajnu atmosferu u Čairu. 65:51

25. minut - Nema poena sada Džounsa za tri, na drugoj strani Avramović je bio neprecizan

24. minut - Prodor Avramovića i u stilu Serhija Ljulja loptu smešta u koš. 63:51

23. minut - Kevin Panter je stigao do svog 20. poena, jer je bio precizan tri puta sa linije penala. 61:51

KK Partizan

22.minut - Uspeo je Mur da zastane na vreme i pogodio, ali je pri tom izvrnuo zglob i zbog toga mora da ide na klupu. 58:46

21. minut - Zek Ledej otvara drugo poluvreme sa poenima, sa druge strane Džons pogađa novu trojku. 54:46

II ČETVRTINA

20. minut - Faul je napravio Džons kome je ovo treći, što predstavlja veliki problem za nominalne goste na ovom meču, Mur je pogodio oba bacanja. 52:43

19. minut - Ledej iz ćoška pogađa za tri, Partizan ima prvi osetniju prednost na meču. 48:41

KK Partizan

18. minut - Dobra odbrana crno-belih, posle koje Nemanja Dangubić je pogodio za tri. 45:39

16. minut - Panter pogodio sa linije penala, nastavlja seriju poena. 42:39

15. minut - Nastavlja Panter sa serijom poena, posle nove trojke Partizan je prešao u vođstvo. 35:32

14. minut - Četiri poena zaredom Kevina Pantera, sjajan odgovor Partizana na zonsku odbranu FMP-a. 30:32

13. minut - Mur precizan sa linije penala, sjajno zakucavanje na drugoj strani Izundua. 26:30

12. minut - Trojka Mura kome izgleda prija da igra protiv FMP-a. 24:26

11. minut - Tri rampe u istom napadu, dve Lesora i jedna Kuruca, nažalost po navijače Partizana Panter nije to sve nagradio trojkom.

I ČETVRTINA

10. minut - Trojka Dalasa Mura. 21:22

9. minut - Kakva trojka Džonsa koji je pa sa maltene pola terena pogodio za tri. 18:20

8. minut - Opet velike probleme odbrani Partizana pravi Brajs Džons koji je pogodio uz faul Koprivice. 15:17

7. minut - Veoma lep potez Kuruca koji sa kontra ruke loptu polaže u koš. 13:14

6. minut - Ponovo Koprivica zakucava posle promašaja za tri. 11:13

5. minut - Trojka Džonsa preko Avramovića, ponovo vodi FMP. 9:11

4. minut - Promašio je za tri Avramović, a onda je loptu u napadu uhvatio Koprivica i snažno zakucao uz faul. 7:6

3. minut - Posle kontakta sa Brajs Džonsom, Smailagić se uhvatio za koleno i napustio igru.

KK Partizan

2. minut - Promašaji na obe strane, ovaj minut je prošao bez poena.

1. minut - Prve poene na meču je postigao Tasić, za dva, dok na drugoj strani Trifunović pogađa za tri. 3:2

Košarkaši Partizana igraju polufinale Kupa Radivoja Koraća protiv ekipe FMP-a.

Tim Željka Obradovića juče je kao što je bilo i očekivano sa + 53 (101:48), protiv ekipe Borca iz Zemuna.

Juče u sastavu nije bilo Matijasa Lesora zbog povišene temperature, a Rade Zagorac je bio na klupi, ali nije bio spreman da zaigra na toj utakmici.

Partizanu odgovara to što se igra Kup u Nišu jer je u poslednja tri navrata kada se ovaj turnir igrao u gradu na jugu Srbije.

Sa druge strane ekipa FMP-a je u četvrtfinalu pobedila ekipu Borca i tako stigla do duela protiv Partizana.

Ovo će biti drugi duel ove dve ekipe, jer su pre tačno nedelju dana igrali međusobni meč u Železniku koji je Partizan izborio trijumf pred sam kraj meča, a takođe je i prvu utakmicu ova dva tima crno-beli tim rešio u svoju korist.