ZVEZDA U FINALU KUPA RADIVOJA KORAĆA! Crveno-beli idu po novi trofej, Mega je još ZELENA!
Nikola Kalinić, Foto: Starsport

ČEKA SE PARTIZAN!

Košarkaši Crvene zvezde su se plasirali u finale Kupa Radivoja Koraća pošto su savladali ekipu Mege rezultatom 72:53.

Objavljeno: 19:35h

U borbi za odbranu trofeja ekipu Dejana Radonjića čeka pobednik između Partizana i FMP-a.

Aktuelnog šampiona Kupa Radivoja Koraća je predvodio Nikola Kalinić koji je najzaslužniji za trijumf svog tima sa postignutih 15 poena!

Nismo gledali preterano kvalitetnu košarku... Iako su košarkaši Mege bolje otvorili meč, pobednik se nije dovodio u pitanje od kraja prvog perioda igre.

Oba tima su mnogo promašivala, a u prvom poluvremenu se uglavnom igralo u serijama.

Kup Radivoja Koraća, KK Crvena zvezda, KK mega

Mega je imala seriju u prvoj četvrtini od 10:0, ali je Crvena zvezda uzvratila istom merom. Izabranici Vlada Jovanovića su ostali bez energije, pa je ovaj epilog meča bio neminovan.

Crveno-beli su početkom treće deonice slomili rivala i stekli dvocifrenu prednost, pa povratka za rivala nije bilo.

Pored pomenutog Kalinića, Nejt Volters i Nikola Ivanović su dodali po 12, Ognjen Kuzmić 10, a dobru rolu imao je i Dejan Davidovac sa devet.

Kod Mege je ponovo blistao Karlo Matković sa 15, dok je nareredni najefikasniji u timu Mege bio Jović sa skromnih 7, što je dovoljan pokazatelj koliko košarkaši Mege nisu bili raspoloženi.

Meč ste mogli da pratite uživo na našem sajtu...

IV ČETVRTINA CRVENA ZVEZDA - MEGA MOZZART 72:53

10. minut - Crvena zvezda je u finalu Kupa Radivoja Koraća!

8. minut - Novi promašaj Mege koja ništa ne može da pogodi, Zvezda na pragu pobede! Sada pogađa i Ivanović! 69:53

6. minut - Ostin Holins pogađa za 2 poena, s druge strane sjajan potez Jovića! 67:53

5. minut - Volters konačno prekida uspavanku i pogađa za 3! Volters proigrava Kuzmića! Uzvraća Smit! 65:51

4. minut - Novi promašaj Simanića! 60:49

3. minut - Simanić promašuje promašuje za tri, a potom i Smit sa poludistance! S druge strane Kalinić neprecizan za 3!

2. minut - Sjajna saradnja Holinsa i Kuzmića! 60:49

1. minut - Kuzmić poslednju četvrtini otvara svojim poenima! Uzvraća Matković! 58:49

III ČETVRTINA CRVENA ZVEZDA - MEGA MOZZART 56:47

10. minut - Stao je napad Crvene zvezde, ali ni Mega ne briljira... Mitrović ponovo promašuje oba slobodna bacanja. Loša košarka u trećoj četvrtini... 56:47

9. minut - Rudan pogađa jedno slobodno bacanje! Promašuje Dobrić, ali i Đurišić sa druge strane! 54:47

1 / 4 Foto: Starsport

8. minut - Ishitren šut Cerovine, potom faul nad Mitrovićem koji promašuje oba bacanja! Sjajan potez Đurišića, ali potom Ivanović pogađa pod faulom! Laki poeni Mege, Radonjić reaguje! 54:45

7. minut - Nekoliko loših napada Crvene zvezde, ali greši i Smit! Ivanović pogađa samo jedno slobodno bacanje! 52:41

6. minut - Rudan pogađa za 3 poena! S druge strane promašuje Ivanović, a potom i Lazić posle ofanzivnog skoka crveno-belih!

5. minut - Ishitren šut za tri poena Jovića! Kalinić za Kuzmića, sjajna saradnja, raste prednost Crvene zvezde! Smit pogađa jedno slobodno bacanje! 51:38

4. minut - Holins promašuje za 3 na isteku napada, ali Kuzmić fauliran pri skoku! Jović prekida seriju Zvezde! 49:37

3. minut - Nova izgubljena lopta Mege, Kalinić pogađa za 3! Matković zaustavljen brutalnom rampom Kalinića! 47:35

2. minut - Dejan Davidovac pogađa za 3 poena! Volters promašuje posle prodora, ali Davidovac uspeva da iznudi dva slobodna bacanja! 44:35

1. minut - Karlo Matković otvara drugo poluvreme svojim poenima! 39:35

II ČETVRTINA CRVENA ZVEZDA - MEGA MOZZART 39:33

Košarka, KK Creva zvezda, KK Mega Sokerbet

10. minut - Promašuje Volters za 3! Rudan pravi faul pri skoku, Mitrović na liniji slobodnih bacanja! Kraj prvog poluvremena! 39:33

9. minut - Dobra odbrana Kalinića, potom Volters fauliran! 37:33

8. minut - Jović pogađa uz faul, Zvezda gubi loptu u narednom napadu! Mega nastavlja u istom ritmu, gubi 10. loptu, dok crveno-beli imaju 6!

KK Crvena zvezda, KK Mega Bemaks, Kup Radivoja Koraća

7. minut - Volters siguran sa linije penala! Promašuje Mega šut za tri poena, ali Ostin Holins ne promašuje! 36:30

6. minut - Poentira Volters posle kontra napada Crvene zvezde! Cerovina na liniji slobodnih bacanja, pogađa oba! Kalinić pogađa za 3 preko ruke, nastavlja sa sjajnom partijom! 31:30

5. minut - Simanić pogađa jedno slobodno bacanje! Gube košarkaši Zvezde loptu, a potom i tehnička za Dejana Radonjića! Ponovo precizan Simanić, Kalinić promašuje za 3! 26:28

4. minut - Sjajan potez Kalinića! Ponovo Matković pogađa pod faulom, neverovatno! Novi poeni za Ognjena Dobrića! 26:26

3. minut - Promašuje Ivanović šut sa poludistance, još jedna izgubljena lopta Mege! 22:23

kk Crvena zvezda, KK mega, košarka

2. minut - Kalinić pogađa posle ofanzivnog skoka! Greška, pa faul Ružeceva, sudija kaže nesportski! Davidovac pogađa oba bacanja! A potom i trojka Ognjena Dobrića! 22:23

1. minut - Ponovo Karlo Matković, pogađa uz faul! 15:23

I ČETVRTINA CRVENA ZVEZDA - MEGA MOZZART 15:21

10. minut - Cerovina pogađa uz faul Markovića! Mega protraćuje napad, Ivanović posle prodora pogađa za kraj prve četvrtine! 15:21

9. minut - Mega pravi seriju od 10:0, nova trojka, ovog puta Kočović! Davidovac prekida seriju Mege sa linije slobodnih bacanja. Đurišić na isteku napada pogađa! 11:19

8. minut - Novi promašaj Zvezde za tri poena, potom promašuje Jović sa druge strane! Nesportski faul za Branka Lazića, jedno bacanje realizuje Mega!

7. minut - Novi promašaj Holinsa za 3! Ružencev promašuje za 3, a potom sjajna Matkovića nas Mitrovićem!

6. minut - Ostao je sam Matković u reketu i zabeležio 6. poen! 9:13

5. minut - Vajt promašuje zakucavanje! Smit pogađa sa druge strane, Mega ponovo vodi! 9:11

4. minut - Kalinić pogađa trojku za crveno-bele iz 4. pokušaja! Potom nova izgubljena lopta za Megu, ali promašuje Kalinić, a potom moćno zakucavanje Ruzenceva. 9:7

3. minut - Pogađa Kalinić sa poludistance, prvi poeni za Zvezdu! Volters jedan na jedan sa Smitom rešava! Potom još jedan sjajan potez Amerikanca! 6:7

2. minut - Sjajna saradnja Jovića i Matkovića! Simanić pogađa za 2 uz faul! Sjajna energija košarkaša Mege na startu meča, Radonjić već traži tajm-aut. 0:7

1. minut - Prvi napad za ekipu Mege, Matković otvara meč poenima! Prodor Holinsa koji promašuje... 0:2

Mega: Smit, Ružencev, Jović, Simanić i Matković.

Volters, Holins, Kalinić, Vajt Kuzmić

Mega je bila ubedljiva protiv Zlatibora (84:57) u četvrtfinalu, dok je Zvezda takođe imala lak posao protiv kragujevačkog Radničkog (103:59).

Beogradski timovi su se prošle godine sastali u finalu, kada je tim Dejana Radonjića slavio 73:60 i stigao do 10. trofeja nacionalnog kupa.

Naravno, iznenađenja u Kupu navijači uvek priželjkuju, ali činjenica je da su crveno-beli veliki favoriti.

Poseban motiv će imati Nikola Ivanović...

Pred sam meč došlo je do promene sudijske trojke. Naime, Ilija Belošević neće suditi okršaj između Crvene zvezde i Mege Mozzart za koji je bio ranije delegiran.

On se požalio na povišenu temperaturu tokom dana.

Sudijska trojka za prvo polufinale u Nišu je Jovičić, Jevtović, Stefanović.

Promena i u timu aktuelnog šampiona Kupa, u sastavu nema Marka Simonovića, dok je na parketu Nejt Volters.

Drugo polufinale između Partizana i FMP-a igra se od 21.00, takođe u Čairu.